Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » CSED alatt a családi adókedvez...

CSED alatt a családi adókedvezményt hogy kapom meg?

Figyelt kérdés

A tavalyi évre a magzat után járó adókedvezményt megkaptam egy összegben.

Viszont a 2016-os évre úgy nyilatkoztam, hogy havonta szeretném kérni, de nem kaptam eddig még semmit.

Januárban még dolgoztam - ekkor megkaptam a fizetésemmel együtt.

Februárban táppénzen voltam, és március végén született a lányom, viszont az adókedvezményt nem kapom.


Ezt valamivel (csed?) együtt utalják? Vagy ki utalja ezt?

Hol tudnék utána járni?


Köszönöm!


2016. máj. 26. 18:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Mint ahogy a neve is mutatja, ez egy családi adóKEDVEZMÉNY, tehát nem juttatás, vagyis nem utalja külön senki. Ahonnan kapod a jövedelmedet, ott számolnak vele, és az adódból adják meg a kedvezményt.

Viszont ha nem nyilatkoztál külön márciusban a gyermek utána, akkor hiába kaptad előtte a magzat után, jelenleg nincs élő nyilatkozatod. Ettől ez még nem veszik el, majd jövőre a bevalláskor vissza tudod igényelni. Adj le (ha még tudsz, és még nem történt meg) egy nyilatkozatot, hogy kéred havonta a megállapítását.

2016. máj. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

persze, hogy azzal, mivel mással?

az adókedvezmény nem egy összeg amit adnak, hanem a befizetett adódat csökkented vele.

ha a fizetésedből vonják, akkor ugye van egy bruttó fizetésed amit te nem kapsz meg mert fizetsz belőle adót és járulékot. de ha van gyereked és te kéred akkro kevesebb adót kell fizetned (és járulékot ha nem tudod kihasználni) így több pénzt kapsz készhez miközben nem nőtt a fizetésed.


viszont te nem írod, hogy a cseddel együtt újra igényelted, így gondolom most nem kapod, majd a jövő adókedvezménnyel tudod kérni, illetve ha szeretnéd növelni már most a csededet, akkor küld be hiánypótlásba... na és a gyednél majd ne felejtsd el igényelni

2016. máj. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!