Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyermeket szeretnék válalni...

Bohár Ildikó kérdése:

Gyermeket szeretnék válalni csak nem tudom jogosult vagyok e a táppénzre? Mivel 2016 január 7-aprilis 10-ig munkanélküli voltam. Előtte folyamatos 3 év munkaviszonyom volt, és most is az van április 10 óta

Figyelt kérdés

2016. júl. 29. 11:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha van munkaviszonyod, akkor jogosult vagy. A kérdés az, mennyi időre.

Amennyit április 10-óta dolgozol a táppénzig, annyi napot lehetsz majd táppénzen.


De honnan tudod előre, hogy veszélyeztetett terhes leszel?

2016. júl. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%
3 napig voltál munkanélküli, ezért gondolkozol a gyerekvállaláson? Miért fontos a táppénz? Honnan tudod, hogy majd táppénzre kell menned?
2016. júl. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
bocs. nem nap, hónap!
2016. júl. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
17%
Én február 15-töl május 1-ig voltam munkanélküli. Május 2-töl dolgozom,mától nem megyek már. Ma még szabi mondjuk,de voltam már táppénzen is május,június,júliusba összesen kb 25-30napot,ebből a betegszabi 10nap,tehát a tp nap 15-20 lenne,de még kettö gyáp is volt. 3hónapra 90tp nap jár kb,szóval ha levonom,amit voltan is,most szept közepéig azon tudok lenni,amikor meg már a csedet igénylem meg.
2016. júl. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
Nem akarok kötekedni, de milyen jó is az ilyen munkaerő, mint az utolsó. 3 hónapja dolgozik összesen egy helyen, ebből minden hónapban van valamennyit táppénzen vagy betegszabin, a 3. hónap után pedig már folyamatosan táppénzen lesz. Nem rosszindulatból mondom, de akkor is.
2016. júl. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
13%
Tudod van olyan,hogy protekció,meg ismerősök,akik segitenek,hogy az előző r.hadék cégem miatt ne legyek csed nélkül... Igy volt megbeszélve,amikor tudok,megyek,ameddig birom. 40ezer forintért utaztam napi 2x1,5órát... Szóval bocs már hogy a cégnek nem gond ha nem vagyok ott,akkor se. Létszám fix,bőven beleférek.
2016. júl. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
igen, jogosult leszel táppénzre, de valóban csak annyi napra, amennyit április 10 óta dolgozol, és legfeljebb egy évre...de egyáltalán nem biztos hogy táppénzre kell majd menned...ha attól félsz, hogy veszélyeztetett terhes leszel, akkor a válasz: igen, ebben az esetben jár majd táppénz, de a mértéke csak 50% lesz, mivel nincs 2 év folyamatos biztosított időd a táppénzt megelőzően.
2016. júl. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!