Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Emelt családi pótlék és gyes...

Emelt családi pótlék és gyes továbbfolyósítását hogyan kell intézni pontosan?

Figyelt kérdés

Ha valaki jartas a temaban leirna a dolgok menetet,mit hogyan kell igenyelni?

Emelt csaladi potlek igenyleset hogyan kell intezni pontosan,eredeti v fenymasolt igazolast kuldjek el az allergiarol?

2 honap mulva lejar a gyes a lanyommal ilyenkor automatikusan folyositjak tovabb vagy kervenyezni kell ujra?

Irnom kell valami levelet az igazolas melle hogy mit is szeretnek kervenyezni pontosan vagy van erre valamilyen nyomtatvany?

koszonom



2016. aug. 26. 10:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Igaz,én nem postán küldtem el,hanem személyesen mindig (Máknál). Az eredeti papírt kellett le adnom,ők pedig vissza küldték nekem postán. Ott ráírták az igazolásra,hogy emelt csp,gyes és utazási kártya és ennyi volt. Általában 1-2 héttel később mindig utalták us visszamenőleg a különbözetett (nekünk addigra mindig lejárt az igazolás mire végeztünk az orvosokkal) a kártya pedig 3 hét után jött
2016. aug. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

már nem a máknál tudod intézni, hanem a kormányablaknál.


nekünk az orvos 2 példányban írta meg az igazolást és ő írta alá az emelt papírt. mi meg csak beírtuk az adatainkat, azt vittük be a gyeses papírral (még mi is a mákhoz)és évenként ezt megismételtük...

nem levelet kell írni, nem barátok vagytok :D az igénylőlapokat mellékeld :)

oep honlapján mindent megtalálsz, kinyomtatod és kitöltöd

2016. aug. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. A Mákhoz be tud menni még mindig ezeket intézni. A kormányablakhoz is mehet,de az hosszabb folyamat,mivel ott ők küldik tovább a Máknak,és hetente 1x-2x van csak postázás
2016. aug. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2es vagyok. nem kötekedni szeretnék tényleg, de bp-en pl már nem lehet a mákba bemenni, nemrég beszéltem velük. itt már csak kormányablakon keresztül lehet intézni :/ mondjuk gyors volt így is, múlthéten volt a férjem, tegnap már hívtak is, hogy elbírálták :)
2016. aug. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Meddig ervenyes ez az igazolas?

Akkor le kell toltenem egy nyomtatvanyt az emelt csp-hez es a gyes-hez is kitoltom csatolom az igazolast es ezeket kuldom el nekik, 2 honap mulva jar le a gyesem es akkor ezaltal folyositjak tovabb ha jol ertem.

Vagy a gyes nyomtatvanyt eleg elkuldenem 2 honap mulva ha lejar?

Postan fogom intezni...

2016. aug. 26. 16:59
 6/8 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.


Nyugodtan elküldheted most is,a rendszer tudni fogja. Eddig is emelt csp-t kaptál?


2.válaszolónak üzenem,júliusban voltam a Mákban (Váci út) Telefonon azt mondják,hogy már nem lehet bemenni intézni ezeket,én is elhittem és a kormányhivatalban szóltak,hogy menjek nyugodtan. Bementem és fél óra alatt elintéztem,mivel sokan már az "ablakokhoz" járnak. De nem kell hinned,senki nem kért erre,de utálom amikor valaki bizonygatja azt amit hallott és nem tapasztalt :)

2016. aug. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Most igényelném az emeltet eddig simát kaptunk.
2016. aug. 28. 08:47
 8/8 A kérdező kommentje:

Most elkuldhetem az emelt csp igenylesevel egyutt a gyes tovabbfolyositasahoz (2 honap mulva lesz 3 eves a lanyom akkor jar le a gyes)szukseges nyomtatvanyt es a kozgyogyigenylest is?

Vagy eloszor csak a csp igenylest kuldjem?

Az igazolast visszakuldik?vagy ha kesobb igenylem a gyes-t akkor mar nem lesz szukseg az igazolasra mert mar a csp igrnylessel bekuldtem?

2016. aug. 28. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!