Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha terhesség alatt megszünik...

Ha terhesség alatt megszünik a munkahelyemen, miközben táppénzen vagyok, járhat CSED majd GYED valami módon?

Figyelt kérdés
Jogutód nélkül. Konkrétum nincs még. Egyáltalán meddig tart egy csödeljárás? Márciusi baba lenne. Nem akarom hogy 15 év munkaviszony után így pórul járjak.

2016. aug. 31. 11:46
 1/4 anonim ***** válasza:

ez gáz helyzet, nem járna semmi. még tp sem.

kiskapu van, elmész álláskeresésire, onnan igényelheted, kapod majd az ellátásokat 2 évig passzív jogon, de minimálbér után.

vagy bejelent ismerős a cégéhez, elmész tp-re 30 nap után és kifizeted neki a költségeket vagy egyéni vállalkozó leszel.


csődeljárás 2 hónap alatt is lezárulhat, de 2 évig is elhúzódhat. konkrétumot onnantól, hogy elindul, nem is fogsz kapni. és ez benne a legvacakabb, utólag értesítenek.

2016. aug. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nem mindegy, hogy csődeljárás vagy felszámolási...
2016. aug. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Velem a következő történt.

A cég ellen, ahol dolgoztam vegelszamolas indult tavaly májusban. En táppénzre kerultem júliusban. November közepére voltam kiírva, addig izgultam h mi lesz. A csedet 28 nappal szülés előtt igenyeltem. Halisten minden rendben volt, meg mindig ugyanott tart az ügy, pedig azota mar a gyedet kapom, lanyom kilenc hónapos.

Szóval csak bizakodhatsz h kitart a ceg legalabb jövő februárig. De latod, eleg sokaig is elhúzódhat.

2016. aug. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! azt nem tudom, hogy csődeljárás, vagy felszámolás is lenne :O

sajna nem látunk bele a pénzügyekbe...ugye kifele meg nem "mutatnak" semmit :(

pl. új dolgozót vesznek fel.... de jön a hideg, és az építőiparnak, főleg a mélyépítésnek ez se kedvez :(

reménykedek akkor, hogy ahogy az utolsó válaszoló írta februárig kitart.

2016. szept. 1. 08:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!