Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi az a szülés előtti szabadsá...

Mi az a szülés előtti szabadság és baj, hogy nem vettem ki?

Figyelt kérdés
20.héttől táppénzen vagyok, veszélyeztetett terhes vagyok. Párom szokta 2 hetente bevinni a munkahelyemre a táppénzes papírt. Ma mondták neki, hogy a szülés előtti szabadságot kivehettem volna. Én nem is tudtam ilyenről, meg nem értem miért nem szóltak, hogy lehet ilyet. Gondolom többet is kaptam volna azzal? 38 hkm

2016. okt. 28. 17:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Jaj.

Google: csed

És nem szülés előtti szabi, hanem szülési szabi, ami megkezdhető a szülés várható időpontja előtt 28 nappal.

2016. okt. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem még igényelhető visszamenőleg is, majd odaadják a különbözetet, már ha van.
2016. okt. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor szülési szabadság meg csed ugyanaz?
2016. okt. 28. 17:35
 4/6 anonim ***** válasza:
91%
A szülési szabadság az szabadság, aminek az idejére jár a csecsemőgondozási díj (Csed), ami egy díj, azaz pénz.
2016. okt. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
Én a szülés napjáig dolgoztam, másnaptól élt a csed.
2016. okt. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
78%

Tegyük tisztába a fogalmakat.

A szülési szabadság munkajogi fogalom, a Munka törvénykönyve szabályozza a kiadását.

A csed pedig az egészségbiztosítás pénzbeli ellátása, a kettőnek azon kívül, hogy a csed a szülési szabadság tartamára jár, semmi köze egymáshoz.

A szülési szabadságot akkor is kötelező kiadni, ha nem igényelsz csedet, vagy arra nem vagy jogosult. Két hetet köteles vagy kivenni, a többit nem, tehát akár szülés után két héttel visszamehetsz dolgozni.

Ha nem igényelted korábban, akkor a szülés napjától szülési szabadságon vagy 24 hétig, ezt követően fizetés nélküli szabadságot kell igényelned, ha nem mész vissza dolgozni.

2016. okt. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!