Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mire számíthatok ha most...

Mire számíthatok ha most állapotos vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A kérdésem a következő.

2010-ben kezdtem dolgozni a munkahelyemen.

2013 májusában kiderült,hogy várandós vagyok.

2014 január 15-én megszületett a kislányom.

Kaptam Tgyást majd gyedet aztán ugye most a gyest.

Múlthéten beszéltem a munkahelyemmel, hogy visszamennék, de nem tudtak mondani semmi konkrétat.

Viszont úgy néz ki, hogy babám lesz újra (ma teszteltem) Bár nem tervezett de elvetetni nem fogjuk.

Kicsit kétségbe vagyok esve, hogy hogyan kell közölni ezt bent a munkahelyemen és hogy hogyan lehet a lehető legokosabban megoldani ezt a dolgot az anyagiak tekintetèben.

Mire számíthatok?


2016. dec. 1. 20:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Na, erre én is kíváncsi vagyok.
2016. dec. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mi az hogy nem tudtak mondani semmit? Jelentsd be, hogy terhes vagy a 12. hét utàn, addig meg mintha semmi nem történt volna. Ennyi. Ha esetleg visszavesznek és ki akarnak rúgni,akkor meg azonnal, hiszen védett vagy. Ha nagyon cseszegetnek stb akkor pedig tàppénz.

Nem értem mi a problémàd. Mi az, hogy mire szàmìthatsz? Kitől?

2016. dec. 2. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Mivel éjszakázni kell és kisgyermekem van nem akarom vállalni ezt a műszakot ez pedig a munkahelyemnek nem tetszik.(érthető, de a férjem is éjszakás sokszor)

Ha pedig most terhes vagyok (ami még nagyon nagyon korai lehet) de kb pont akkor fog igazolodni mikor visszamennék a szabadságom letelése után. (Úgy gondolom legalábbis hivatalosan orvosi papírokat akkor tudok vinni.)

Tehát mivel kemény fizikai munka ahol állapotosan azonnal táppénzre küldenek,kb vissza sem tudnék állni a munkába.

Szabadság után rögtön mehetnék tp-re.(de a szabadság alatt simán kirúghatnak)

Ezért kérdezem, hogy ha így alakul akkor mit tehetek?

2016. dec. 2. 05:55
 4/9 A kérdező kommentje:
Igazából attól félek, hogy kirúgnak és nem lesz munkahelyem a szülés időpontjábab.
2016. dec. 2. 05:57
 5/9 anonim ***** válasza:

Bejelented, hogy terhes vagy, (én a biztonság kedvéért írásban tettem, 2 példányban, és aláírattam a főnökkel, hiába elég már a szóbeli bejelentés) védett leszel, elmész táppénzre és ha megszületik a baba, megkapod ugyanazt az összegű csedet, majd gyedet, mint a kislányod után. Kedvezményszabály, hogy ha 4 éven belül születik kistestvér, és marad ugyanaz a munkahely, nem lehet kevesebb az ellátásod.

Igaz, a munkahely nem fog örülni, hogy táppénzen leszel, mert ez idő alatt a helyedre nem vehet fel senkit, csak ha már cseden, ill gyeden leszel... de nagyon más lehetőséged nincs...

2016. dec. 2. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Màr most sem rúghatnak ki. Ha kirúgnak akkor a bìrósàg visszaàllìtja a munkaviszonyodat, hiszen védettséget élvezel a fogantatàstól.

Ezért nem értelek.

Sehogy sem tudnak kirúgni. Se most se később amìg terhes vagy.

Ha pedig olyan a munkaköröd amit nem tudsz terhesen csinàlni,akkor nem küldhetnek tp-re, hanem leàllàsi pénzt kell kapnod. Azaz a fizudat minden plusz nélkül, ha nem tudnak olyan munkakört felajànlani amit el tudsz vàllalni.

Szóval ne tp-re menj. Ìgy jàrsz legjobban.

2016. dec. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

2013ban mikor terhes lettem is kértem könnyített munkát, mert szerettem volna még dolgozni.

Azt nem tudtak biztosítani de mégsem kaptam csak a sima tp-t.

Köszönöm a válaszokat.

Kicsit féltem hogy majd kapok Gyest és még munkahelyem sem marad.De megnyugodtam.

2016. dec. 2. 12:46
 8/9 anonim ***** válasza:
Semmi nem történik, nem rúghatnak ki.
2016. dec. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szia, segíteni nem tudok viszont facebook-on nemrég találtam egy csopotot ami nagyon hasznos lehet: TB-kisokos kismamáknak * Kérdések és válaszok


Aktiv zárt csoport nagyon sok hasznos infoval, szerintem ott kérdezősködj.

2016. dec. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!