Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mikortól mehetek szülési...

Mikortól mehetek szülési szabadságra?

Figyelt kérdés

Augusztus 8-ra vagyok kiírva mikortól tudok szülési szabadságra menni ?

Onnantól már igényelhető a tgyás?

Illetve be kell-e Jelentenem a munkáltatómnak ezt ? (Ha igen, írásban? És mikor?)



2017. jan. 13. 21:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Már nem TGYÁS van, hanem CSED. A kiírt napod előtti 28. naptól mehetsz szülési szabira, ami valójában a csed megkezdése. Ha előtte akarod befejezni a munkát, az táppénz lesz.

Nem vagy köteles bejelenteni, de igazából a papírok miatt is, meg azért is, mert egy idő után látszik, érdemes.

Célszerű írásban is, de ez attól is függ, hogy milyen viszonyban vagy a főnököddel és mennyire elérhetö.

2017. jan. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem nem érdemes szülés előtt megkezdeni a CSED-et, mert táppénz jár az utolsó pillanatig. Ha előbb kezdem a CSED-et, előbb van vége, előbb kezdődik a GYED, annak is előbb van vége. Magyarul lemond az ember 1 havi táppénzről.

Legalábbis én most így látom, szóljatok, ha nem így van, engem is érdekelne, hogy érdemes csinálni.

2017. jan. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

2, én is azt hittem, de nem! a csed az igen, fix napra jár, de a gyed a 2. szülinapjáig. A munkaügyesünk még a TVbe is megnéztem, mert annyira bizonygattam, hogy nekem van igazam :D

Kérdező, ugyanakkor, ha csisszre kiszámolod a 28 napot, és később szülsz, akkor lesz pár olyan napod, mikor nem kapsz juttatást.

2017. jan. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
megnézTE (nem én, ő :D )
2017. jan. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
1. válaszoló vagyok: 3-as válaszoló nem tudja jól. Ha később szül a kiírt időpont után, akkor is táppénz illeti meg!!! Tehát akkor is táppénzről megy csedre.
2017. jan. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

2., pont hogy tp-ne nem éri meg maradni.

a csed 168 napig jár, bármikor is kezded. a gyed meg a pici 2 éves koráig, bármikor kezded.

tehát akkor vagy maradsz 28 napig tp-n és a babád fél éves korog cseden leszel majd 18 hónapig gyeden, vagy megkezded előbb a csedet és és 19 hónapig leszel gyeden.


ha nem éri el a fizud a dupla minimálbért akkor meg nem kérdés, jobb előbb elkezdeni a csedet, hiszen a tp a fizud 60%-a, mí a gyed 70%.

tehát te 28 napig a 10%-al kevesebbet kapsz így.


de persze ez csak akkor a 220.000.- alatt keresel

2017. jan. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

3! na ez meg végképp nem igaz! :) nincs olyan, hogy nem kapsz ellátást pár napig ha túlhordod a babád :D


a csedet a szülés várható ideje előtt 28 nappal lehet elkezdeni. senki nem mondja, hogy szülés előtt 28 nappal lehetsz cseden :) érted így? annyi, hogy aki túlhordja, az is 168 napig lesz cseden, tehát neki előbb kezdődik majd a gyed

2017. jan. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"a tp a fizud 60%-a, mí a gyed 70%. "


Köszi! Na ez így nekem nem esett le, de igaz lehet!

(Viszont 127500 Ft-ra emelkedett a minimálbér jan. 1-től.)


2.

2017. jan. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
hoppá, igazad van! így, hogy itthon babázok, nem vagyok naprakész :)
2017. jan. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy a gyed-nek és a táppénznek is van maximuma. 2016-ban még magasabb keresettel jobban megérte táppénzen lenni, mivel annak több volt a maximuma. 2017-ben nem tudom hogy van, a max. gyed is változott.
2017. jan. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!