Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Maradhatok itthon ga apa megy...

Maradhatok itthon ga apa megy Gyedre?

Figyelt kérdés

Gyerkőcöm másfél éves,szerettem volna visszamenni dolgozni,de nem veszik be a bölcsibe,kérdésem az lenne,ha apa igényelné meg munka mellett a gyedet,nekem el kell mennem fizetet nélküli szabadságra vagy csak simán maradhatok itthon és kapom a családi pótlékot?

Na meg persze fizetem a tb-met?


2017. jan. 18. 11:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Igen maradhatsz otthon, ha a munkáltatód engedélyezte. Gondolom anno a gyeddel igényelted a fizu nélküli szabit és ez még tart is, ha most nem vagy fizu nélkülin akkor újra igényeld meg. És ahogy írtad fizesd magad után a tb-t.
2017. jan. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ!

Én most gyeden vagyok,de mivel férjem fizetéséhez mérve több gyedet kapna mint én,ezért kérné az ő nevére!

Tehát akkor én kérjek külön a munkáltatótól fizetet nélküli szabit?

Vagy elég ha elintézzük a Tb-nél és nem kell beszólnom a munkáltatóhoz?

2017. jan. 18. 11:49
 3/14 anonim ***** válasza:
95%
Ha az apa megy gyedre, neked be kell jelenteni ezt a munkaltatodnak és még kell beszelned vele, hogy továbbra is maradhatsz e fizetés nélküli szabadságon. Az ugyanis elvileg akkor kötelező, ha a gyereket te gondozod és erre gyest/gyedet veszel igénybe. Ha a munkáltató nem engedni, akkor vagy visszamesz dolgozni, vagy felmondasz és munkanélküli leszel.
2017. jan. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ja értem,köszi mégegyszer!
2017. jan. 18. 11:57
 5/14 A kérdező kommentje:
Még annyit,ha enged fizi nélküli szabira,nyáron betölti a gyerkőc a két évet,igénylem a gyest,akkor is be kell szólni a munkáltatónak?
2017. jan. 18. 12:02
 6/14 anonim ***** válasza:

Nézd, megkerestem neked a törvényt :


"

128. § A munkavállaló gyermeke harmadik életéve betöltéséig - a gyermek gondozása céljából - fizetés nélküli szabadságra jogosult, amelyet a munkavállaló kérésének megfelelő időpontban kell kiadni."


Tehát nem kell bejelenteni neki, hogy apa megy gyedre és azt se, amikor gyest veszel igénybe.

2017. jan. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

3, nem írja elő a tv, hogy ellátás folyósítása kell a fizetés nélkülihez, akkor is jár, ha az apa van gyeden (világosan látszik pl a tv azon pontjából, hogy az anyára vonatkozik a felmondási védelem, ha mindkét szülő fiz nélkülin van - mert ugye ellátást csak az egyik kap...)


Viszont eü szolgáltatási járulékot ebben az esetben fizetni kell.

2017. jan. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Igazad van, tévedtem, azért is másoltam be utóbb a törvényt
2017. jan. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem meg pont, hogy be kell, hisz ott van a tv-ben, hogy a "...fiz.nélküli szabadságra jogosult... a gyermek GONDOZÁSA céljából."

Ha apa van gyeden, azaz gyermek GONDOZÁSI díjban ő részesül, akkor papíron - hiába ténylegesen te vagy vele otthon - nem felelsz meg a gyermek gondozása céljából kitételnek.

2017. jan. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igen,én is azon gondolkozom,hogy beszólok a munkáltatóhoz,hogy ilyenkor mi a helyzet,mert milyen jogcímen vagyok akkor én itthon!?
2017. jan. 18. 12:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!