Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ki kaphat GYED EXTRÁT? Az...

Ki kaphat GYED EXTRÁT? Az anyuka? Az apuka?

Figyelt kérdés
2017. jan. 18. 18:24
 1/3 anonim ***** válasza:
83%

Gyed extra nevű ellátás nincs, tehát senki.


A gyed extra azt jelenti, hogy apuka vagy anyuka gyedet kap, és mellette teljes munkaidőben van lehetősége munkát vállalni.

2017. jan. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
32%

Nálunk apa fogja kapni, épp ma jártam utána. Így 30ezerrel több bevétel lesz, igaz akkor nekem fizetni kell a tb-m addig, míg vissza nem megyek dolgozni.

Jó dolog, mert úgyis az állam fizeti, így nem kell félni attól, hogy esetleg a munkahely megorrol érte. A másik ami jó, és pont ma olvastam itt, azért lett ez a döntés, hogy nekem köteles kiadni a munkahely a fizetetlen szabit. Én ezt nem tudtam.

2017. jan. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A gyed extra nem csak arról szól, hogy az ellátás mellett lehet dolgozni, hanem a diplomás gyed is a része, meg hogy párhuzamosan több gyerekre lehet kapni az ellátást, stb. Szóval az egy gyűjtő-fogalom.
2017. jan. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!