Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jogosult leszek rá? Vagy...

Jogosult leszek rá? Vagy kirúghatnak?

Figyelt kérdés

Tavaly szeptember óta dolgozom egy cégnél.Közvetítő által vagyok ott.A közvetítővel kötött szerződésem határozatlan,de ha letelik fél év átvesz a cég saját dolgozójának.

Viszont ha terhes lennék most(nem vagyok még),akkor a közvetítős cég nem akar megtartani mert neki az nem éri meg.Viszont a cég ha átvesz 3hónap próbaidőm lesz ami alatt kirúghat ha terhes leszek.

Ilyen esetben mi van?

Még közvetítő cégnél vagyok 2hónapig,ahol határozatlan munkaszerződést írtam alá.

Megtehetik,hogy átvesznek és kirúgnak?


2017. jan. 20. 15:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Megtehetik, hogy átvesznek, és próbaidő alatt megválnak tőled.

Ha gyereket tervezel, várj minimum 8-10 hónapot, mert az új munkahelyen le kell telnie a próbaidőnek, és ha táppénzre kellene menned, annyit lehetsz, amennyit dolgoztál előtte. Nem tudhatod előre, lehet rögtön kiírnak.

Az a felelősségteljes gyerekvállalás, ha tudatosan tervez az ember.

2017. jan. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én is így gondoltam,hogy megteheti.Ezért döntöttünk úgy,hogy várunk inkább.

Első gyermekemmel is veszélyeztetett voltam plusz kórházba is feküdtem 2hetet vészes hányással.

2017. jan. 20. 15:34
 3/4 anonim ***** válasza:
82%

Elméletileg próbaidő alatt ugyanúgy nem rúghatnak ki terhesség miatt, mint egyébként, de mivel indok nélkül kirúghatnak, gyakorlatilag megtehetik. Ha bizonyítani tudod, hogy csak emiatt rúgtak ki, akkor vissza kell vegyenek.

(A lepontozóknak üzenem, hogy frissen néztem ennek utána.)

Ha viszont kirúgnak, terhesen nem fogsz találni új állást, ezért szerintem is legalább a próbaidőt meg kellene várnod, különben elesel egy csomó pénztől.

2017. jan. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is közvetítő cégnél vagyok,teherbe estem,határozatlan idejű a szerződésem,nem rúgtak ki. A cég amelyiknek kiközvetítettek kiléptetett (táppénzen vagyok) de a közvetítő cégnél megvan az állásom. Ha majd vissza szetetnék menni dolgozni akkor a közvetítő cég újra kiközvetít nekik. Aztán ha nem kellek próbaidő alatt elküldenek. 28hkm
2017. jan. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!