Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Február 1-től új munkahelyem...

Február 1-től új munkahelyem van, de 2014-től folyamatos munkaviszonyom, megszakítások nélkül. Hogy járna most nekem a táppénz?

Figyelt kérdés
Ha esetleg most esnék teherbe, és veszélyeztetett lennék, akkor hogy lenne a táppénz, gyed stb?

2017. ápr. 25. 09:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, ha folyamatos a munkaviszony, akkor "folyamatos" a jogosultságod is. Tehát ugyanúgy jár a táppénz meg az ellátások, mintha végig egy munkáltatónal dolgoznál.
2017. ápr. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

csak néhány hét kihagyásom volt 2 cég között, de sosem telt el egy hónap, nem kellett regisztrálnom a munkaügyiben sem, minden hónapban lett fozetve utánan a tb, stb.


de pl jan 10-én mondtam fel, és itt febr. 1-től él a szerződésem. ez így ugye folyamatosnak számít?

2017. ápr. 25. 11:28
 3/5 anonim ***** válasza:
A folyamatosság csak az egyik fele a történetnek. Kb 4 hónapig a táppénz alapja maximum a minimálbér. CSED-nél még rosszabb a helyzet, ott 120 nap + 3 hó kell, kivéve ha nem kapsz pótlékot és a fizud max a minimálbér duplája. Ennél konkrétabbat pontos dátumok és összegek nélkül nem lehet mondani. De alapvetően legyen meg legalább 120 nap munkában (amikor nem vagy táppénzen), az még kb egy hónap szóval nem olyan szörnyen sok idő.
2017. ápr. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3 vagyok, annyival egészíteném ki, hogy természetesen ez így folyamatos és minden jár; csak a kezdeti időkben kevesebb az összeg.
2017. ápr. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm. Még sajnos nem vagyok terhes, inszeminációnk lesz, és remélem sikerülni fog.
2017. ápr. 25. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!