Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha inszeminációra fogunk...

Ha inszeminációra fogunk menni a következő ciklusban, azt be kell jelenteni a munkaadónak? Jár olyan védettség, mint a lombik esetében?

Figyelt kérdés
Illetve hogyan megy ez?

2017. ápr. 26. 19:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A tv úgy fogalmaz, h emberi reprodukciós eljárás, szerintem ebbe beletartozik az inszem is, de a doki talán jobban tudja. Tehát szerintem a válasz az, h igen. Illetve a kezelések idejére el is kell, h engedjenek.
2017. ápr. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Igen jár, 6 hónap a védettség. Kelleni nem kell, én nem szóltam, de nálunk nagyon rugalmasak, illetve inszemnel nem kellett olyan sokat orvoshoz menni. Én csak a lombiknal szóltam
2017. ápr. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
de ha esetleg ki akarnának rúgni, és van igazolásom, hogy inszemezünk, akkor védett vagyok?
2017. ápr. 26. 20:00
 4/14 anonim ***** válasza:
Jár a védettség. Nem kell szólni, de lehet és szerintem érdemes is. Nem tudom a 2. válaszolónak mi számít soknak, de nekem havonta kb. 10 alkalommal kellett mennem munkaidőben, ráadásul ha nem sikerül, akkor a következő hónapban kezdődik, nem maradnak ki hónapok. Szerintem ennyit nem lehet egy munkahelyről úgy hiányozni, hogy ne szólnál.
2017. ápr. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
54%
Csak akkor vagy védett, ha szólsz.
2017. ápr. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

6 hónap a védettség, sajnos nem több. Ha ezalatt nem jön össze, akkor kirúghat. (persze nem ezzel az indokkal)

Itt is olvashatsz róla: [link]

2017. ápr. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Most akkor kell szólni vagy nem?

Magán orvoshoz járunk este, valószínűleg nem is kell szabit sem kivennem.


Viszont az állásinterjún megkérdezték, hogy tervezünk e gyereket. Nyilván azt mondtam, hogy nem, mert szükség volt a munkára. febr 1-én kezdtem, én tudom,tudom, nem korrekt, de már 2 éve próbálkozunk, előtte azért nem, mert nem akartam inkorrekt lenni az excégemmel, és miután másfél éve ott dolgoztam, kezdtünk próbálkozni. 2 év után rúgtak ki, gazdasági okok, leépítés. Tehát már rég nem kergetem az olyan álmokat, hogy na, most jöhet a baba, mert 2 éve nem jön :(


Emiatt viszont nem akarom az orrukra kötni, mert lehet össze sem jön, de a bizalmukat végleg elveszteném.


A munkámat jól végzem, elégedettek velem, de ez kiverné náluk a biztosítékot, elég sajátos a gondolkodása a vezetőségnek.

2017. ápr. 26. 20:09
 8/14 A kérdező kommentje:
viszont ha esetleg mégis ki akarnának rúgni, jó lenne élni a lehetőséggel, hogy nem tehetik meg, legalábbis émg 6 hónapig nem.
2017. ápr. 26. 20:10
 9/14 anonim ***** válasza:
49%
Ha te nem vagy korrekt velük, miért várod el hogy ők azok legyenek veled?
2017. ápr. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

korrekt voltam minden céghez, főnökhöz, 24 éves korom óta csak tologattuk a babaprojektet a karrier miatt. most 32 vagyok, 2 éve sikertelen próbálkozás.


Tudom, milyen ember a főnök, ha előre bejelentem, abban nem lesz köszönet. Sok embert kirúgott már mondvacsinált indokkal, utána mindenkit elhordott, hogy f..sz, k..a, és nem is vagyok itt régóta, eddig 4 ember ment el. Nem biztos munkahely. De reménykedünk az inszeminációban, viszont az is igaz, hogy a stressz, ami a munka elvesztése parával jár, eléggé rontja az esélyeket. És emiatt hátha legalább érezném, hogy be vagyok biztosítva, mégha ők ezt nem is tudják.


És mi van, ha nem jön össze? Akkor azonnak rirúg, ha bejentem, és utána úgy keressek új helyet, hogy bocs, most jön majd a lombik? fel sem vesznek. Így is nagyon nehezen viselem a meddőséget, szeretném itt kihúzni, amíg nem jön a baba, de azt is jó lenne tudni, hogy mi az, ami törvény szerint jár, és ahhoz kell-e szólni?


Ha be kell jelenteni, mert csak úgy jár védettség, akkor nem fogom, mert az nagy öngól lehet.

2017. ápr. 26. 20:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!