Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Bonyolult helyzetbe kerültem....

Bonyolult helyzetbe kerültem. Így mi alapján fogják kiszámolni a szülés utáni juttatásaimat?

Figyelt kérdés

2016. októbertől 2017.májusáig táppénzen voltam, ikerterhesség miatt; ami sajnos csak a 20. hétig tartott.

Utána dolgoztam, de 2x2 hetet voltam megint tp.-en lombik miatt.

2017. októberében sikerült a kislányunk, lombikkal; a beültetés óta tp.-en vagyok, veszélyeztetettként.

1 hónappal a kislányunk várható megszületése előtt lejár a tp. jogosultságom.

Mi alapján fogják így a juttatásaimat kifizetni?

11 éve dolgozom a munkahelyemen.


2018. máj. 28. 14:39
 1/9 anonim ***** válasza:
A táppénzes időszakot átugorják,az előtte lévő időszakból lesz majd számolva.
2018. máj. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Carragher_x ***** válasza:
100%
Minimálbér kétszerese, vagy 2017 január 1 utáni fizetésed alapján. (amelyik kevesebb)
2018. máj. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Carragher_x ***** válasza:
100%
Hiába ugorják át neki a táppénzes időszakot, mert 2017 január 1-ig lehet csak visszamenni a számításban és neki onnantól sincs 180 napja.
2018. máj. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
27%

Ajjajj...

Irok neked üzenetet

2018. máj. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
Miért jár le a tappenzjogosultsagod ha 11 éve dolgozol?
2018. máj. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Carragher_x ***** válasza:

"Miért jár le a tappenzjogosultsagod ha 11 éve dolgozol?"

Mert táppénz maximum egy évig jár.

2018. máj. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Mert az utolsó 2 évet nézik, és ebben az időszakban nem érheti el a táppénzes napok száma az 1 évet.


Mivel nekem a két terhességem 2 éven belül volt + a lombikok; így összedták az két terhesség miatti táppénzeket + mindent, ami még 2 éven belül volt. Ezzel túl fogom lépni az 1 éves táppénz jogosultságot.

2018. máj. 28. 21:41
 8/9 anonim ***** válasza:
Semmi gond. Megnézik a ledolgozott napokat (min. 30 van :), de több is lesz az), majd az alapján kiszámolják az ellátás alapját. A csedet meg kezd hamarabb, kb meglesz a 28 nap, így nem marad ellátatlan napod.
2018. jún. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Időközben megoldódott ez a probléma: az orvosom nem enged tovább a 38. hétnél, és még rá tudtam húzni 1,5 hetet szabiból, csúszókból. Utána visszamegyek tp-re, és pont elég lesz a szülésig.
2018. jún. 1. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!