Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 19 éves vagyok eddig tankötele...

19 éves vagyok eddig tanköteles voltam középiskolában, jogosult vagyok a gyesre?

Figyelt kérdés
Ki fizette helyettem az TB-t? Ezután vonni fogják majd a gyesből?

2018. aug. 22. 18:03
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Gyes alanyi jogon jár mindenkinek. Azáltal biztosítva is leszel, míg le nem jár. Nem vonnak belőle.
2018. aug. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%

24500 forint és mindenkinek jár, kortól, iskolától függetlenül. Nem vonnak le belőle semmit.


Ezenkívül (nem tudom, most mi a szokás, 2 éve még így volt), jogosult vagy egyszeri anyasági támogatásra is, ahogy a nevében is benne van, egyszeri alkalommal kapod, a gyerek születése után. Ez olyan 65 ezer forint körüli összeg. Jól jöhet, gondolom, ezért mondom.

2018. aug. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%

Igen, még aktuális az anyasági is, megnéztem neked:


A szülést követően az a nő nyújthatja be kérelmét az anyasági támogatásra, aki várandóssága alatt legalább négy alkalommal - koraszülés esetén pedig legalább egyszer - részt vett várandósgondozáson. 64.125 Forint.

2018. aug. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%

Nem igaz 2-es, hogy semmit nem vonnak le belőle. Ugyanis nyugdíjjárulékot vonnak le belőle és az azzal csökkentett összeget fizetik ki kézbe.

Amúgy kérdező a gyes, ahogy írták is, alanyi jogon jár, akkor a TB-d is rendezve van. És valóban jár anyasági támogatás egy alkalommal, viszont ehhez nyilván járnod kell terhesgondozásra, mert attól teszik függővé, hogy megvan-e az előírt orvosi pecséted. Viszont ha már nem tanulsz nappali tagozaton és még nem szültél meg, addig nincs TB ellátásod, tehát azt rendezned kell.

2018. aug. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az utolsó írja, csak ha valaki félreértené, a 28500 forint ami bruttó és ebből vonnak 10%-ot. Szóval az a 24-25 ezer már az, amit kézhez kapsz.
2018. aug. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!