Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szeretnènk babát,2éve dolgozom...

Manciii kérdése:

Szeretnènk babát,2éve dolgozom a munkahelyemen új cég, nincsenek olyan jó forgalmak mint ahogy várták, viszont mèg tesznek bele pénzt, újabb üzlet nyitás. Mi van ha én teherbe esem, és esetleg mèg nem szültem meg és közben csődbe megy a cég?

Figyelt kérdés

Akkor velem mi lesz?

Hogy kapok utána gyedet, gyest stb?



2018. szept. 15. 12:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Terhesség alatt védett vagy ugyan, de a csőd ellen semmit nem tudsz tenni. Ha jogutód nélkül megszűnik a cég,akkor sajnos munkanélkül maradsz,és biztosított sem leszel. Akkor maximum azon drukkolhatsz,hogy ez annyira a terhesség vége felé történjen,hogy álláskeresési járadékkal kihúzd szülésig,mert akkor passzív jogon kapni fogod az ellátásokat. Ha nem így történik,akkor csak gyesre leszel jogosult.

Én mindenképp azt javaslom,ha ennyire bizonytalan a helyzet,inkább válts munkahelyet,és utána vállaljatok babát.

2018. szept. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hogyha szerencsés vagyok és akkor megy csődbe a cèg amikor már 8. hónapban vagyok vagy már otthon az x hónapos gyerekkel akkor ugyanugy a bejelentett bérem 70%-át kapom hiába megy csődbe a cèg?

Mert elèg jó a bejelentett bérem ès emiatt innen lenne jó szülni mennem.

2018. szept. 15. 13:42
 3/8 anonim ***** válasza:
1 hónappal szülés előtt már igényelheted a Csedet, így igen,a bejelentett béred után kapod. Ha meg már otthon vagy a babával,akkor nem fog változtatni semmit,hogy a cég közben csődbe megy,mert az ellátást a béredből állapítják meg,mikor még dolgoztál. Viszont ha kistestvért szeretnétek,és a két gyerek között nem keresel munkát,és nem dolgozol annyit,hogy jogosult legyél rá, akkor a kicsire csak gyes fog járni. Viszont kalkuláld be,hogy nem csettintésre esik az ember teherbe,szóval mi a biztosíték rá,hogy sikerül gyorsan,és a cég is kitart a baba születéséig. Ezt maximum akkor lehetne megjátszani,ha biztos vagy abban,hogy a cég 2 évig még működni fog mint eddig. Mert ha esetleg meg nem is szűnik,de csoportos leépítések történnének, a terhesség abban az esetben nem nyújt védettséget, szóval nyugodt szívvel megválhatnak tőled.
2018. szept. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen nem csettintésre, persze tudom tudom.


A kistesó nagyon ráérne, amúgy sem úgy tervezzük hogy sorra szülöm a gyerkőcöket.

Egy van tervbe aztán szeretnènk vissza jönni melózni ha van hova és majd később a második.

Szeretek itt és akarok is dolgozni csak már a korom miatt is szeretnènk babát.


Pár hónapja mondta a főnököm hogy 1-1,5 év után nem probléma a babatervezés már tettem le az asztalra stb..szóval a reakciójától nem tartok csak a bezárástól.. mi van ha fèl év múlva, 1 év múlva nem hoz annyit az üzlet és bezár aztán ezért gondoltam hátha hamar összejönne a baba és mèg szerencsém is lenne 🙂


Köszönöm a válaszod, segítséged. ☺

2018. szept. 15. 14:24
 5/8 Szaszuss ***** válasza:
Esetleg még annyit tudsz tenni,hogy jogosult legyel csedre és gyedre is ,hogy ha van ismerösöd vagy családtagod,akinek van vállalkozása,hogy bejelent téged a szülés elötti 2 hónapban,hogy biztosított legyél a szülés alatt ,így járni fog minden :):)Persze az idő alatt is lehetsz táppénzen.
2018. szept. 16. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Wao mekkora ötlet, akkor nincs minden veszve ha probléma lenne az üzlettel..

Kösziii 🙂

2018. szept. 16. 14:31
 7/8 anonim ***** válasza:
Csak azt ne felejtsd el, ha valaki szívességből ezt meg is teszi, őt járulékok fogják terhelni. Példaul a táppénz egyharmadát is ő állja,meg adózni kell utánad. Ezt úgy szokták, hogy akit szívességből bejelentettek, kifizeti azt az összeget, ami a céget terheli miatta. Ez a bejelentett fizetéstől függ. Plusz a Nav is előszeretettel száll rá az ilyen bejelentésekre.
2018. szept. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Persze, tisztasor, meg hát nyílván az sem mindegy mennyire jelentene be, az lenne itt a legjobb megoldás ha megmaradna a munkahely.
2018. szept. 16. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!