Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha GYED alatt megszületik a...

Ha GYED alatt megszületik a kistesó, milyen jutattások járnak és mit vesznek alapul?

Figyelt kérdés
21 hónapos lesz a kisfiam amikor érkezik hozzá a kistesó. Jelenleg GYEDet kapok ugye 2 éves koráig. Most akkor a visszalevő 3 hónapban ugyanannyi CSED jár ,mint az első terhességnél? Vagy másképp szamítják ki? Terhesség alatt igénybe vehetek más juttatásokat? A neten nem találtam egyértelmű választ védőnénimhez pedig a héten még nem tudok menni , hogy elmondja , ha valaki ért hozzá megköszönném válaszát:)

2019. márc. 19. 11:01
 1/6 anonim válasza:
17%
Persze az ilyen hazafiak megkapnak mindent támogatást
2019. márc. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nagyra gyed kicsire csed. És nagy valószinűséggel azt a pénzt kapod amit a nagynál. Ha csak nem mentel vissza dolgozni gyed alatt.. más juttatás alatt nem tudom mit értesz pl 91.naptól családi adókedvezményt tudod érvényesíteni már a magzatra is.
2019. márc. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
39%

Másokhoz a második gyerek szokott érkezni, nem a gyerekhez a "kistesó"...

Na mindegy.


A lényeges kérdés: megvan még a munkaviszonyod? A szülés napján is lesz?

2019. márc. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Bocsi , de miért kell beszólni?:D egy tök normális kérdést tettem fel, ha nem tudsz normálisan válaszolni menj tovább és bunkózz más kérdései alá lehet , hogy neki bejön a stílusod :) van munkaviszonyom igen. A terhesség alatti jutattásról csak hallottam ,de az elsővel még ezekről nem tudtam , mivel külföldről jöttünk haza és az utolsó pillanatban sikerült munkahelyet találnom itthon , és a Tb t mire rendeztük és végre kaptam támogatást a kisfiam már 4 hónapos volt...lehet, hogy az adó kedvezmény az igen köszi:)

A Csed akkor ugyanannyi lesz , vagy most a jelenlegi GYEDemet is alapul veszik?

2019. márc. 19. 16:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha gyed alatt születik a tesó, akkor a régi cseded alapját kapja, majd ha jön a gyed, akkor annak alapja esetén a régi cseded alapját hasonlítják a szerz. szerinti jövedelmeddel. Amelyik a kedvezőbb azt kapod.
2019. márc. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm így érthető:)
2019. márc. 19. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!