Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Kisiskolás ne járjon semmi...

Kisiskolás ne járjon semmi iskolán kívüli elfoglaltságra, csak tanuljon és játszon, mit gondolsz erről?

Figyelt kérdés
Alsós gyerekekről beszélünk, nem kell semmi sport, különóra, zene stb. Csak otthoni gyakorlás napi szinten 1-1,5 óra, amivel 4ig, fél5ig végez, utána szabad játék. Ki mit gondol erről? Átlagos gyerekről beszélünk.
2019. okt. 11. 21:35
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
ha akar járni másra, hadd menjen
2019. okt. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Van, akinek a sport és zeneiskola kikapcsolódás. Ha neki is az, akkor hadd menjen. Ha nem, akkor viszont ez rendben van így. Gyerek még, akkor legyen gyerek.
2019. okt. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
86%
Eleve fél 5-ig napköziben volt, ahol megcsinálta a házit, megtanulta amit kell. Utána szabad volt. Heti 2 alkalommal járt sportra vagy táncra, meg az iskolában rajz szakkörre. Ha élvezi a gyerek, akkor miért ne csinálja? Én sport tagozatos iskolába jártam, minden nap tesióra, délután pedig edzés. Emellett kitünő tanuló voltam. Az edzésen a barátaimmal voltam, mozogtam, szerettem.
2019. okt. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
91%

Egyetértek.

Ha nem akar ő maga kifejezetten járni valahová, akkor én se erőltetném.


Megj.: Vekerdy szerint a gyerek legfejlesztőbb tevékenysége a szabad játék.

2019. okt. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt inkább az a lényeg, hogy ne erőltessük rá a gyerekre a saját vágyainkat. Ha szeret úszni, élvezi, hadd menjen. De ha igazából csak én akartam volna úszóolimpikon lenni, akkor a gyerekemre nem szabad ráerőltetni az úszásórát. Ez nem mindig egyszerű, mert sok gyerek "kiszagolja" a szülői elvárást, és a sajátjaként azonosítja a szülő által belenyomott vágyat.


Meg persze húzni kell egy értelmes határt: attól még, hogy az egyik barátja focizni jár, a másik zongorázni, a harmadik sakkozni, a negyedik meg agyagozó szakkörre, ne járjon ő is mindegyikre, ha akarná se, mert hosszú távon nem fogja bírni, és nem marad ideje másra (például arra a bizonyos szabad játékra). De összesen heti kétszer másfél óra elfoglaltság még belefér.


Meg persze olyan tanítót kell választani, aki nem 3-4 órányi házi feladatot ad, hanem összesen 1, maximum másfél óra legyen egy napra. Az én tesóm a napközi után még estig írta otthon a házit, mert olyan sokat kaptak már alsóban is. Minden nap volt pl. egy egész oldal írásgyakorlás - a mai világban teljesen értelmetlen. Meg hasonlók. A mi osztályunkban annak idején 3-4 sor volt az írás házi feladat, nem egy egész oldal... Persze nem könnyű ezt tanítóválasztás előtt megtudni, de talán nem is lehetetlen.

2019. okt. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
23%
Persze majd odamegyek megkerdezem. :) Jó is lenne.
2019. okt. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
91%
Az a helyzet, hogy tizenévesen sportot kezdeni sok esetben késő.
2019. okt. 12. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
45%
Tényleg nem kell. Minek? Külföldön elek, itt ismeretlen az a hajtás ami Magyarországon megy. Nagyin kevés olyan gyerek van, aki valami foglalkozásra jár, ah sem iskola után, hanem hétvégén. Mondjuk itt gyakorolni se kell, itt azért van az iskola, hogy ott tanuljanak, így nincs pl -házifeladat sem, majd max 8.-ban, de van ahol meg akkor se, majd középiskolában.
2019. okt. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem jó ha a gyerek jár valahová. Kell egy kimozdulás a megszokott környezetből. Első osztályos fiam a napközi után hetente kétszer elmegy karatézni. Úgy pátom hogy jó hatással van rá és új barátokat is szerzett.
2019. okt. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
82%
Lányom jár külön sportra heti 2x az iskolába megcsinálja a leckét .ha gyerek szeretne járni sportra és megengedhetik szülök akkor had járjon
2019. okt. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!