Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Tavaly felmentést kaptam...

Tavaly felmentést kaptam matematikai tantárgy értékelése alól, holnap lesz az éves felülvizsgálat, mire számítsak?

Figyelt kérdés

Gimnazista vagyok, idén érettségizek. Egy éve kaptam egy felmentést matematikai értékelés alól mert olyan szintű alapismeretei hiányaim vannak, hogy nem várható el az, hogy egyenlően kezeljenek a többiekkel. Megkérdeztem még tavaly, hogy a jövőre nézve mi várható, kellesz e érettségiznem belőle, azt mondták, hogy valószínűleg nem kellesz majd. Ugyebár úgy történt ez a vizsgápat, hogy alapszintű matek feladatokat oldottam meg illetve a végén IQ és EQ felmérés is volt. Meg még sok más ilyen logikai bizbasz.


Most ha odamegyek mire számítsak majd? Ugyanezt végig kellesz majd megint csinálnom? Egyáltalán megkapom majd az érettségi alól való felmentést? Mihez kezdek ha nem?



2020. szept. 27. 18:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
83%

Remélem matek felmentéssel nem fogsz olyan helyen továbbtanulni, ahova kell a matek. De olyan orvoshoz sem szeretnék kerülni, aki nem tudja kiszámolni a testtömeghez megfelelö gyógysszeradagot. Mindenki képes egy középszintű érettségit letenni, aki nem értelmi fogyatékos.

Persze kell hozzá kitartás, akaraterő és egy jó tanár. Bocs, de sose értetem ezt a matek felmentést.

2020. szept. 29. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Ne aggódjál, nem leszek orvos :)
2020. szept. 29. 08:10
 13/15 anonim ***** válasza:
72%
Én azt hittem, csak diszkalkuliával mentenek fel valakit matekból. Abban az esetben jogos. De azért, mert valaki nem tanulta meg az alapokat (lustaságból), hát... na mindegy.
2020. szept. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Elméletet mindig megtanultam, a számolás nem ment. 4 magán tanárnál is jártam, senki nem tudta velem megértetni. Még 8.osztályban volt olyan tanárom is aki egy beadott doga után annyit szólt, hogy ez beteges, keressek fel egy orvost. Nyilván ő is érezte már, hogy gond van, csak nem volt türelme normálisan közölni.

Utána 2 éven át sok beadandóval és elméleti tudással átrugdostak kettessel. Végülis azelőtt is valahogy így működtek a dolgok.

2020. okt. 1. 22:29
 15/15 anonim ***** válasza:
61%
Középiskolában lehet számológépet használni. Így nem hiszem, hogy csak ez lehet a gond.
2020. okt. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!