Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Általános iskolások, 2-3...

Általános iskolások, 2-3 osztályosok szülei - mennyi leckét kapnak a gyerekeitek egy-egy napra? Mennyire vannak leterhelve? Mennyire mindennapos nálatok a beírás, fenyegetés, lecke ill. felszereléshiányért jár-e egyes?

Figyelt kérdés

Kell-e otthon a napközi után még tanulni? Ha igen, kb mennyit?

Hétvégére adnak-e leckét?


Gyermekem sulijában még a szombati munkanapon is képesek voltak leckét feladni - míg másoktól azt hallom, hogy hétvégére szinte nincs is lecke általában. Tényleg van-e ekkora különbség iskola és iskola között?



2021. jan. 11. 13:54
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
23%

"A felszereléshiányért, ha egy ekkora gyerek kap valamit, akkor azt a szülőnek el kell fogadnia, az az övé, neki jár. Egy ekkora gyerektől még nem elvárható, hogy egyedül pakolja és ellenőrizze is, hogy mindene megvan-e."

De, elvárható. Első osztály elején még nem, de legkésőbb másodiktól igen. Az én gyerekeim igazán nem zsenik, se nem különösebben önállóak, mégis képesek rá. Nagyon ritkán kapnak felszereléshiányt, az olyankor nekik figyelmeztetés, hogy figyeljenek jobban oda.

2021. jan. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Nem az a baj, hogy kapnak valamilyen jelzést leckehiányra vagy felszereléshiányra. Régen elég volt a feketepont. Szerintem is leginkább a szülő kapja 1-3. osztályban.

Egyszer-kétszer fordult elő nálunk felszereléshiány, mégis azon fél, szorong, hogy bepakoltunk-e mindent, kész van-e minden lecke, mert fél, hogy egyest, beírást kap. Ezzel kel fel és ez nem hiszem, hogy jó. Állandóan stresszelik őket ezekkel, már első osztályban képben volt, hogy lehet kapni beírást, szaktanárit, igazgatóit.

2021. jan. 13. 12:12
 13/27 anonim ***** válasza:
Én biztos nem járatnám ikyen suliba.
2021. jan. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Ez az, pont azért írtam ki a kérdést, mennyire általános ez a helyzet. Vinném innen, de félek, hogy cseberből- vederbe kerülnénk. Egy évet kellene kibírni még ezzel a tanárral, itt se mind ilyen.
2021. jan. 13. 13:22
 15/27 anonim ***** válasza:
83%

Elsőben nálunk az egyik tanárnál feketepont jár ha nincs meg a házi vagy felszerelés (második hónaptól kezdve). A másik tanár simán csak beírta az üzenőbe, hogy mi hiányzott.

Másodiktól kezdve beírás jár érte, ha sokszor előfordul (talán 10-szer, nem tudom pontosan), akkor kapnak egyest.

De ezen mi nem stresszelünk, mert aki csak egy kicsit is odafigyel, az az esetek 99 %-ban nem hagyja otthon a felszerelést és megcsinálja a házit. Ha meg ritkán egyszer-egyszer előfordul, az nem érdekes.

2021. jan. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
De eddig miért nem vitted el. Én biztos nem hagynék még egy évet tönkre tenni a gyerekem és felsőben sem hiszemm hogy jobb lesz, ha ilyen a suli.
2021. jan. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Azért nem vittem el, mert nagyon közel van a suli. A tanárnénit eddig szerette és a kis barátai is oda kötik. Félek, hogy még nagyobb stressz lenne a suliváltás, az új közösségbe beilleszkedés. Arról nem beszélve, hogy kifoghatunk hasonlót. :-(
2021. jan. 13. 19:16
 18/27 anonim ***** válasza:
46%

Nem felszerelés meg házi feladat miatt volt gond, de az én gyermekemmel másodikban közölte (újra és újra) a tanítónénije, hogy ha ilyen rondán ír a füzetébe, akkor fekete pontot fog kapni órai munkára, mert nem tudja elolvasni sem. A gyerekem teljesen rástresszelt, sírt minden nap, hogy jajj, mi lesz, lesz magyar, nem akar menni. Bementem, szóltam a tanítónéninek, hogy akkor most vagy írja be végre azt a szutyok feketepontot, vagy hagyja békén a gyerek külalakját, de ennek a fenyegetőzésnek nem sok értelme van. Soha többet nem érkezett panasz az írásképére, pedig fikarcnyit sem lett olvashatóbb.

A tanítónénivel azóta is jóban vagyok, a gyerek azóta is jeles a tantárgyaiból.


No, ezzel csak azt akarom mondani, hogy ha jó a tanító, akkor ezek megbeszélhető dolgok. Adjon feketét leckehiányra, vagy felszereléshiányra. Nincs ezzel gond. DE ha nincs hiány, azzal stresszelni a gyereket, hogy "ha lesz, akkor fekete pontot fogsz kapni!" tök felesleges, lelki terror.

(amúgy meg vannak olyan dolgok, amikre azt szoktam mondani, hogy "oké, ha erre feketét kapsz, egy szó nélkül aláírom, még csak le sem szidlak" -ilyen a felszereléshiány, ami alsóban igenis a szülő értékelése!)

2021. jan. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 Andi80018 ***** válasza:
33%

Hát, szerintem nagyon fontos, hogy a gyerek írásképe szép legyen. Sajnos nálunk is ez volt a helyzet másodikban, viszont sosem szóltak érte, én azt gondoltam, hogy jóvan az úgy. Egy ismerős tanár mondta, hogy ez nem normális, mindenképpen rá kell a gyereket állítani egy szép külalakra, mert ha most ilyen rondán ír, mi lesz később.

Úgyhogy a karantén alatt tavaly nagyon rámentem a gyerekkel erre, és most már azért szebben ír. Mondtam neki, hogy legalább felmérőkben próbáljon meg igyekezni. Osztályozzák már másodikban is a külalakot, meg egyáltalán, ne egy hányadék legyen már a munkája a gyereknek. Jogos, hogy szól a tanár valamilyen formában ezért, mert pl. nálunk matekból is előfordult, hogy a tanár azt hitte egy számra, hogy rossz, pedig csak rondán írt a gyerek. A te esetetekben a tanárnak adok igazat, a gyereknek pedig oda kell figyelnie, nem hisztiznie. Már bocsánat. Mi a gyereknek többször elmondtuk, hogy nagyon rossz az, ha nem fogja tudni a tanár elolvasni a dolgozatban az írását, és áthúzza az egészet.

2021. jan. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Mi nem tudunk ráállni jobb külalakra. Tudja szépen kerekíteni a betűket (nem elsősorban ezzel van a gond), de a vonalat még véletlenül sem tudja eltalálni. Megkönnyebbülés volt a 3. osztályos füzet, amikor végre legalább a segédvonalak nem zavartak be.

Nemcsak magyarból, matekon sem fér bele a négyzethálóba.

Ez van. Amikor a tanítónénik nem tudják elolvasni, megkérdik tőle, mi van odaírva.


Most negyedikes, sosem osztályoztak még náluk külalakot.

2021. jan. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!