Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogy van ez az iskolatáskáknál?

Hogy van ez az iskolatáskáknál?

Figyelt kérdés

Lányom beleszeretett egy iskolatáskába, most lesz elsős. Topgal táska, azt írják a hivatalos oldalon, hogy 2-3 osztályosoknak van(ami nem zavarna, mert pár anyuka kiemelte, hogy marhaság, elsősöknek valót venni), de letöltöttem az appot a kedvezményért, és most azt írja 4-5 osztályosoknak való táska..


1 kiló az egész, láttam pont ilyen formát más mintával a 2-3 osztályos blokkban, mi alapjván vannak ezek?


Az elsős táskától 2-4 centivel nagyobb csak, méretre van ilyen 2-3 osztályos táska is. Valami a hát anatómiai kialakításával van összefüggésben? Lehet inkább felhívom őket.



2021. máj. 27. 11:54
 1/7 anonim ***** válasza:
58%

Elsősnek a merevített táskát ajánlották mert könnyebb pakolni és rendszerezni.

Nem a méret miatt hanem a pakolhatóság miatt nem ajánlott.

Elsős volt tavaly a fiam, ők minden nap hordták az aznapi dolgaikat. Pakolni kellett minden napra, semmi sem lehet bent.

Így jól jött a rendszerezhető táska.

2021. máj. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindennap hordják haza a tankönyveket, füzeteket- akkor teljesen felesleges a normál táska. Nem fogja elbírni. 6-8 kg volt a táska elsőben és azóta is. Elsőben csak hétfőn és pénteken volt tele a táska nálunk (az elsősöknek való táskába bele se fért a cucca) de így is már a második héten vettünk gurulós hátizsákot, azt tudja húzni. Nem volt olcsó mulatság két táska kapásból.
2021. máj. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Lesz külön zárható szekrénye minden gyereknek, bent lehet hagyni pár holmit.


A merevítettről lebeszélték a szülőket, mert nehezebb. Egyébként ez a topgal ilyen félmerev, van benne valami formatartó téglalap a hátába építve. A húzós elvileg gerincferdülést okoz..


Én sem akarok két táskát venni.. francba, de nehéz dönteni

2021. máj. 27. 14:22
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Olyat vegyél, a a gyereknek tetszik. Vinni ő maga úgyis max az iskolán belül fogja, azt ki lehet bírni, akármilyen nehéz is.

Nekünk anno gurulós volt.

2021. máj. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

1-2. osztályos gyereknek próba nélkül ne vegyél táskát! Ha nagyobbnak írják, egyszerűen csak azért van, mert nagy a méret. Mi 3.-ban váltottunk új táskára, "felsős" táskának írta a tájékoztató, de jól nézett ki, gyereknek is tetszett, olcsó volt... hát, simán belefért volna az egész gyerek!


Szóval próbálja föl a gyerkőc, és ha méretben passzol, akkor mindegy, hogy dobozos, vagy csak merevített (utóbbi nálunk jobban bejött).

2021. máj. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Felhívtam őket, kiderült, hogy a többi táska minimum 115 centitől van, a kinézett táska meg 125 centitől van.


A gyerek most 121 centi, ha nagyon kihúzza magát korán reggel, 122 centi.


Adtam neki egy esélyt, mert rohadt drága(25 ezer), nem babás a mintája szerencsére, szóval majd hordhatja egész alsóban. Van 3-4 hónapja arra a 3 centire, megmondtam neki, ha ezt a táskát akarja, gyúrjon rá a vitaminokra, hogy megnőjön:D Tegnap bejött:)


Rákérdeztem direkt, ingyen cserélik másik topgal táskára, ha esetleg valamiért nem lenne jó. Könnyű táska, sok rekeszes, vízálló, elég nagy, hát lehet belefér majd a gyerek is, meglátjuk, az biztos, hogy másikat nem veszek, lecseréljük márkán belül ingyen, ha nem jó. Nem fogok azért bolti felárat fizetni, hogy próbálgassuk, boltokban 30 körül van, itt meg 25..

2021. máj. 28. 10:59
 7/7 anonim ***** válasza:

Suli kezdési akciókban ezek a táskák 10-15 ezrek szoktak lenni.

Elég korai volt megvenni

2021. máj. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!