Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Első osztályban hogy lesz...

Első osztályban hogy lesz kitűnő a bizonyítvány?

Figyelt kérdés

Százalékban számolják,szöveges az értékelés.Minek kell teljesülnie,hogy kitűnő legyen?

100% értékelés mindenből?



2021. jún. 23. 18:34
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!

Nálunk sincs ott,hogy kiválóan teljesített,vagy jól megfelelt.Csak szöveges értékelés,és a dolgozat százalékai.

Ebből gondoltam,hogy a százalék aránya számít.Pl.hogy csak 100% lehet,de nem lehet rosszabb,mint 95%.

De akkor nem az átlagot nézik,mint felsőbb osztályokban?

Tisztában szeretnék lenni vele,hogy is van ez.

2021. jún. 25. 06:43
 22/27 anonim ***** válasza:
63%
Nálunk elsőben szinte az egész osztály kitűnő lett volna, de mivel nem akartak mindenkit kihívni a színpadra, mert az milyen már, ezért az szmk-s szülők, az ott tanító pedagógusok és a tanítónő barátnőinek a gyerekei kaptak oklevelet és jutalomkönyvet. Ez nem az én üldözési mániám, többen rákérdeztünk évzáró után, hogy a látszólag tökéletes értékelés mellett miért nem hívták ki a gyerekünket, és az volt a válasz, hogy "Ez egy jó osztály, mindenki értékelése tökéletes lett, és valahogy szelektálni kellett." Azt hiszem, akkor ábrándultam ki végleg ebből az undorító rendszerből.
2021. jún. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Nagyon sajnálom,ez undorító!

Nálunk is ilyen a másik fiam osztálya,a kedvencek mindenben előnyt élveznek,jobb jegyeket kapnak,stb...

Kitartást!

2021. jún. 25. 21:52
 24/27 anonim ***** válasza:
25%
Nekünk elmondta a tanár, hogy melyik szöveges értékelés milyen jegynek felel meg. Már nem emlékszem, de van ilyen, hogy jól teljesített, meg kiválóan teljesített, meg megfelelt, ilyesmi.
2021. jún. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Mint már írtam,nálunk nincs ilyen,másképp van a szöveges értékelés.

2021. jún. 27. 10:57
 26/27 anonim ***** válasza:
77%
Leírom a mi friss tapasztalatunkat is. Nekem most volt elsős a gyerek. Azt gondolom sokszor a tanár elvész a KRÉTA rendszerben és csak ,,pipálgatja,, a megadott mondatokat, szeretne túl lenni a kötelező dokumentáción. Ez pedig néha furcsa dolgokat eredményez(het). A gyerekem évközben megnyert 2 rajzversenyt (az egyik iskolai, a másik egy országos) de az szerepel a rajz tantárgyi értékelésnél, hogy az eszközhasználata bizonytalan és segítséget igényel :D Őőőőő.OKÉ... A fő tantárgyakból az összes dolgozata szeptembertől kezdődően 5-ösnek felelt meg. A legrosszabb még októberben volt, egy 93%-os írás dolgozatnál. Az év végi matek 100, magyar nyelvtan 96, irodalom 98 %-os lett. Magatartás és szorgalom példás. Mégis csak jól megfelelt értékelést kapott, és ebben a suliban ez bizony csak 4-es. A tanár azt mondta nem jelentkezik eleget órán a gyerek...és ezért... Mi a családban csak nevettünk az egészen mert ezt senki nem gondolhatja komolyan. Persze van az osztályban egy kislány és egy kisfiú akinek a szülei a suliban tanítanak, nah ők mindenből dícséretet kaptak. A fiú tényleg ügyes. A kislány viszont még most is szótagolva olvas és látszik rajta, hogy összenyomja az, hogy elvárják tőle a kitűnőt (a biziosztásnál sírt mert amit tényleg szeret ének-zene abból nem kapott dícséretet és ő maga mondta, hogy ő csak énekből jó) Szóval ezen tényleg ne stresszeljen senki. A felsőbb években az erős dokumentáció miatt remélhetőleg már nem fordulhat majd elő ilyesmi. Talán...
2022. júl. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, én is ezeket tapasztaltam, sokszor pofára megy még mindig az osztályozás.

Idén zsinórban harmadszor lett kitűnő ismerősöm fia, aki szülei szerint maximum kettes olvasásból, és nem tudják, nyelvtanból és angolból hogy kaphatott ötöst... Szóval tanár és suli függő...

2022. júl. 3. 09:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!