Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mondta már nektek vagy az...

Mondta már nektek vagy az ismerősötöknek az iskolanővér, hogy a gyerek hízhatna?

Figyelt kérdés
Csak kiváncsiságból. Mindig hallom a sztorikat, hogy az iskolanővér vagy iskolaorvos mondja, hogy fogyhatna a gyerek, de az ellenkezőjét sosem hallom, pedig szoktam látni sovány gyerekeket.
2021. júl. 2. 13:30
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Én magam látom, hogy lehetne jobb húsban is, de a torkán meg nem tudom lenyomni, azt pedig elvből elutasítom, hogy akkor csak a nasi, hogy megegye. Nem kóros, akkor ez van. Majd eszik, ha megunja a válogatást.
2021. júl. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a húgomnak. 170cm és 40 kg most is, gyerekként is iszonyat vékony volt.
2021. júl. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Igen, annak idején anyukámat miattam és a testvérem miatt is behívatták, megalázó módon kioktatták arról, hogy forduljon segítségért, ne éheztessen minket.

És most én kapom a lányommal kapcsolatban. Csak épp se a mi gyerekkorunkban, se a lányommal kapcsolatban szó nincs éhezésről.

2021. júl. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Nem, mivel látják, hogy a párom egész családjára a nagyon vékonyság jellemző, így nem meglepő, hogy a gyerekek is nagyon vékonyak
2021. júl. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Anyámat zaklatták ezzel miattam, de hiába. Nem tudom miből gondolták, hogy ha az egész család vékony, akkor nekem nem kellene annak lennem...
2021. júl. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen nekem, vilag eletemben ezt mondták. Ilyen a genetikam, szoval nagyon nehezen hizok, peodg nagyon szeretnek is. Kozepsikolaban az iskolaorvos nem hitte el, hogy mindkg ilyne vekony voltam, ezert ki akarta hivni a mentoket. Aztan vegul csak elküldött 5 fele kulon orvoshoz, aztan meg azt nem akarta elhinni, hogy nem tallatak semmi problemat, amikor vittem vissza neki a papírokat.
2021. júl. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A nővérem egyfeszt ezt hallgatja a kisfiával kapcsolatban, pedig vitt már be saját magáról is gyerekkori fotót, hogy higgyék már el, hogy ő is vékony gyerek volt és nem éhezett ő sem meg most a fiát se éhezteti, csak ilyen az alkata.
2021. júl. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%

Én láttam egy videót. Egy iskolában készült. Egészségnap volt. Mutatták hogy milyen programok vannak és az egyiken bemutatták a gyerekeknek a BMI-t és mindenkinek kiszámolták. Ebből az egész videóban annyi látszott, hogy az egyik gyereknek ki volt írva, hogy sovány.


Mondjuk ez nagyobb rémálom lehet a gyerekeknek, mint az iskolanővér szekálása (főleg a 13-14 éveseknek, hogy az egész osztály előtt ledagadtozzák, legebézik őket).


És ezt úgy mondom, hogy rám volt szállva a suliban a nővér gimi elején, mert anorexiás voltam. A lehető legalkalmatlanabb időpontokban vitt el lemérni engem úgy, hogy igazából semmi célja nem volt a mérésekkel, csak, "Okkk most ennyi kg vagy.". Az előnye annyi volt, hogy a suli orvosa felmentett tesiből, ami nem volt baj, mert állandóan csak baseballaztunk, amiben hiába igyekeztem, béna voltam.


Én kislány koromban se voltam nagy evő ovisként gebe voltam, általánosban vékonyka, aztán jött a pubertárs és hirtelen felrohantak rám a kilók és ebből lett az anorexia.

2021. júl. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
34%

Gyerek válás előtt én is bármit bármennyit ettem nem hiztam mindig 50kg voltam 26 éves koromban szültem az első gyerekemet akkor még szülés után már nem ment le 50kg súlyom aztán 2. gyerek után sem

Sajna minél idősebb leszek annál inkább elő jön hogy nagyon keveset szabad enem mert könnyen jönnek már fel kg de nehezen mennek le.

2021. júl. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekünk leírta a papírra a védőnő, hogy vékony testalkatű gyerek, de nem hívtak be bennünket, és nem lettünk piszkálva. Amúgy a bmi-je alapján alultáplált, de az osztályfőnök is azt mondta, hogy ő ebben nem lát problémát, mert a menzán is mindent megeszik, egyszerűen ilyen típus. Amúgy mi is ilyenek voltunk a férjemmel.

Szerintem a legtöbb helyen azért ismerik az iskolában a szülői hátteret, és tudják, hogy nem azért sovány, mert nem adnak enni neki, hanem azért, mert ilyen típus.

2021. júl. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!