Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogyan lehet megértetni 6...

Hogyan lehet megértetni 6 évessel hogy kotelezo a hazi feladat, dolgozatot irni, felelni.amikre nincs magyarázat amit ertene, hogy minek?

Figyelt kérdés

Nem csinalja meg. Pont.

Fejen is lehet állni, erőszakoskodni akkor immel ámmal.


Dolgozatot bead uresen. Pedig tudja.


Stb.


Kötelességtudat zero. 2.osztalyba lépett. Így..



#minek az iskola 6 éves logikája
2021. júl. 26. 17:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
98%
Ne haragudj, de ha tök simán átment másodikba, akkor mégsem kötelező, mert az égvilágon semmi következménye. Így mondjuk nem könnyű megértetni...
2021. júl. 27. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
33%
6 évesen másodikos?? Szegényke.
2021. júl. 27. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
88%

"ne is haragudj de egy gyereknek ez egyaltalan nem természetes."


Nézd, nem vagyok már mai csirke, de életemben nem hallottam még olyan gyerekro l, aki nem érti, miért kell ezeket a dolgokat megcsinálni. Tehat vagy fogyatékos, vagy nagyon elbaxtad a nevelését.

2021. júl. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
98%

"Azt a fogalmat nem érti hogy "kötelező"."

Nem értem. Soha semmit nem KELLETT eddig csinálnia, amit nem akart? Pl fürdeni, fogat mosni, gyógyszert bevenni, időben lefeküdni menni, reggel felöltözni, utcán viselkedni, boltban nem rohangálni...

Ugyanígy "kötelező" tanulni. Játékot elpakolni, olvasókönyvet elővenni, olvasni. Ez elsőben otthonra (napközi utánra) napi max 10 perc. Inkább 5.


Amúgy meg vinni kellene nevelési tanácsadóba és fejlesztésre, hiszen valami komoly gond van az intellektusával, ha egy felmérőt üresen ad be.

2021. júl. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
93%

Tanítónő mit mond? Nekem csinálta azt a fiam, hogy kirúgták év közben a tanítót, akit szeretett, és onnantól közölte az új tanárral, hogy veled nem. Beült egy sarokba, és nem csinált semmit. Engem behívtak, és közölték, hogy vigyem el másik iskolába, meg hogy nem integrálható stb. Egyébként az én fiam sni-s, adhd-s, tudták nagyon jól, amikor odavittem. Tanítónőt imádta, de nem tudta feldolgozni, hogy kirúgták, hiába mondtam neki, hogy már nem fog visszajönni, nem értette meg. Amúgy az igazgatóhelyettes tartotta nekik onnantól az órákat, kb. olyan, mint egy katonatiszt, én is félek tőle, nem csodáltam, hogy a gyereknek nem szimpi. Azt annál inkább, hogy ki merte mondani. Egyenes gyerek. Persze én is mondtam neki, hogy ezt nem lehet csinálni, nem te választod meg a tanárt. Végül iskolaváltás lett belőle. 2.-ban kitűnő tanuló lett, mindig őt emlegetik pozitív példának, hogy milyen okos, milyen szófogadó. Nem lehet, hogy nálatok is a tanárral van a baj?

Ahogy korábban is írták, eddig is kellett, hogy legyen kötelező feladat, amit nem szeret, öltözni, felkelni, lefeküdni, stb. Oviban az iskola előkészítőn is voltak feladatok, ott nem szóltak az óvónők, hogy nem csinálja? Tanárról mit mond a gyerek, szereti?

2021. júl. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!