Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Egyetértesz a gyerekek iskolai...

Egyetértesz a gyerekek iskolai maszkhordatásával?

Figyelt kérdés

2021. okt. 19. 16:26
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
63%

#10 nyilván nem a teszttől lesz beteg. Nem is értem ezt miért írogatod.


Inkább te hol élsz? Folyamatosan küldik karanténba az osztályokat, mert valaki +. Nem tudom hol és miért tesztelt. De mindegy is. Eleve mi a francért csináltatott tesztet. Ha beteg (akár covidos) kúrálja ki magát otthon, ehhez nem kell teszt. Akkor se menjen közösségbe, ha szimpla influenza. Covidon kívül van sok más fertőző betegség.

2021. okt. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
72%
A hivatalos protokoll tankerületi utasításra az iskolámban a következő. Ha egy osztályban van covidos beteg akkor aki be van oltva az nem számít kontaktnak tehát az osztály nem megy karanténba. Csak azok mennek haza akik nincsenek beoltva.
2021. okt. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
53%
#12 csakhogy a beoltott is fertőz. Ezért hülyeség az egész.
2021. okt. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
95%

[link] oldalról idéztem:


"Ha egy tanár tesztje pozitív lesz, akkor az összes olyan osztály, amiben tanít karanténba kerül? Mi a helyzet akkor, ha egy gyerek lesz pozitív?

Akár tanuló, akár pedagógus lesz fertőzött, nem az iskola fog dönteni arról, hogy ki és hogyan kerül karanténba, illetve “bezárják”-e az iskolát. Ha az iskolában igazolt fertőzött van, akkor az iskolának tájékoztatnia kell a járványügyi hatóságot (a Kormányhivatal népegészségügyi járási/kerületi hivatalát) és a tankerületet, vagy – nem állami iskola esetén – magát az Emberi Erőforrások Minisztériumát (EMMI). A járványügyi hatóság ilyenkor felméri a helyzetet, és megteszi a szükséges járványügyi intézkedéseket, például lehetséges, hogy egyes személyeket karanténba helyez. De nem biztos, hogy a járványügyi lépések minden esetben azonosak lesznek, azok mindig a járványügyi hatóság konkrét esetben hozott döntésén múlnak."

2021. okt. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
63%

Lányom elsős, kizárólag az ő osztályának kötelező a maszk, mert az ofő úgy döntött. Ezzel így nem értek egyet, szerintem minden tanulónak kéne már... És végre visdzahozhatnak a tomegkozlekedesen, boltban is.

Rengeteg ember köhög pruszkol a tömött jarmuveken, elég gáz.. Én hordok maszkot, hátha így meguszom..

2021. okt. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
33%
Èn is azt vettem észre, bárhova megyek, mindenki harákol, köhécsel, fújja az orrát.
2021. okt. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
12%

Nem is tudom mi a rosszabb,pont covidos mellé ülni, vagy végig sz*pni 8-9 órát maszkal a képeden.


Hát,reméljük senki nem felejt el fogat mosni,mert a reggeli lehellet az esti hagymás pizza után csípősebb lesz az első pár órában mint a -2 fokos fagy 6 óra felé battyogva az iskola felé.. :D

2021. okt. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
70%

#11 "Nem tudom hol és miért tesztelt. De mindegy is. Eleve mi a francért csináltatott tesztet."


Rendkívül egyszerű. Ha a gyerek beteg (lázas, erősen folyik az orra, stb), akkor a szülő nem engedi be az iskolába, vagy az iskola hazaküldi a tünetek miatt. A szülőnek - mint covid előtt is - kötelessége orvoshoz vinni a gyereket.

A gyermekorvos dönt arról, hogy csináljanak-e tesztet a tünetek alapján. Ha a teszt pozitív, akkor az oltatlan együttlakók és oltatlan közvetlen kontaktok mennek karanténba (ahonnan idő előtt 2db negatív teszttel jöhetnek ki), a többieknek nincs már karantén. Viszont ez utóbbiakat az iskolának nem kötelező jelenléti oktatásba visszaengedni.

Eljárásrendek, protokollok, szabályok vannak. Nem egyéni döntéseken alapszik.

Ha egy szülő egyénileg tesztelteti a gyerekét es poz lesz a teszt, a háziorvos akkor is bevonásra kerül, egy gyorsteszt alapján nem küldenek karanténba senkit. Akkor a háziorvos elrendeli a hivatalos tesztet, es onnan folytatódik az eljárásrend.

Nem bogyolult, es normál esetben a résztvevők tudják, mit kell csinálniuk.

2021. okt. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
60%
Egy nagy marhaság, halálra szívatják vele a gyerekeket, totál értelmetlenül (illetve az az értelme, hogy így lesznek ők is engedelmes covidbirkák).
2021. okt. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
46%
15# Hord nyugodtan, akár duplán is, nem tilos, de másokra ne akard már ráerőltetni.
2021. okt. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!