Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Melyik gyerekhez hogyan...

Melyik gyerekhez hogyan állsz? Melyik bűne nagyobb a szemedben?

Figyelt kérdés

A tapintatlan, provokáló, bunkó, szidalmazó, kirekesztő "szóbeli bántalmazót" ítélet el inkább, aki folyton piszkálja a másikat, vagy az ilyenkor(csak ilyenkor) agresszíven fellépő, szóban és tettben egyaránt bántalmazó, ütő/rugó/káromkodó durva gyereket?


Testvéreknél, ovis és sulis társaknál vagy játszón egyaránt érdekel a dolog, melyikről mit gondolsz. Ha valaki odaugrik szekálni azt, aki ügyetlenül mászik fel a mászókán, az meg felé rúg egyet, esetleg el is találja és feldagad az arca, mert a "menj innen"re nem hallgat a gyerek és tovább mondja, akkor egyformán kezeled a bűnüket vagy az egyiknek nagyobb súlya van?


Nekem is van véleményem persze, most olvastam nemrég egy vitát és nagyon érdekes volt, hogy az egyik oldalt 5x annyian ítélik el, mint a másikat.


2021. okt. 27. 10:49
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
12%
10, sajnos buta vagy, ez a gyenge pontod. Képtelen vagy a konfliktuskezelésre. Soha nincs olyan, hogy elsőre neked kell ütnöd. Az ilyenek, mint te szokták a kocsmában megkéselni az ivócimborájukat vagy agyonverni a feleségüket, és még ők érzik úgy, hogy igazuk van. Aztán pislognak, mikor a meseautó elviszi őket. A fizikai erőszakra a jogos és arányos önvédelmen kívül nincs mentség.
2021. okt. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Köszi, hogy személyeskedsz, kikérem magamnak ezt a stílust!


Olvasd el mégegyszer a kommentem és értelmezd!


Mint írtam?

Még véletlenül sem azt, hogy mindenkinek nekimegyek és szétütöm a bandát!


De nyugodtan írd le, hogy mit teszel az, ha már semmi sem segít azon, aki csesztet folyamatosan.

Vannak olyan emberek, akik rádszállnak, és hiába bármilyen nemű konfliktuskezelői képességed, sajnos vannak, akikkel szemben semmit nem ér.


Ilyenkor elszakad a cérna, de ez NEM jelenti azt, hogy szétverem baseball ütővel, vagy bármi.


Nem kívánom neked, hogy megtapasztald milyen, ha valaki igazán rád száll.

Volt benne részem, de sosem vertem meg senkit. Párszor ütöttem igen, de csak a legvégső esetben, amikor már semmi más nem segített. De ekkor sem okoztam maradandó sérülést, ellenben velük, mert néhány fizikai és lelki sebet a mai napig magammal hordok nekik köszönhetően.

2021. okt. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
18%
Ha ütsz, azzal elismered, hogy neki volt igaza, akár vita, akár beszólás, bármi mert nincs érved, így az egyetlen, amit tehetsz, hogy "lecsapod". Elnémítod, megfélemlíted. Ha írsz példákat, megírom, miket lehet pl mondani, reagálni mert mindig lehet!
2021. okt. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
76%

Én azt szoktam mondani a gyerekeimnek, hogy ne bántsanak senkit, de ha őket bántják, védjék csak meg magukat. Ne egyből üssön meg rúgjon, de ha a másik nem ért a szóból, akkor tegye. A fenti példa esetén, ha a gyerek arcon rúgja a másikat, miután szépen is kérte, hogy kopjon le, esetleg otthagyni is próbálta, szerintem jogos. Feldagad az arca? Így járt, majd legközelebb talán kérésre is abbahagyja. Szép dolog az asszertív kommunikáció, de bakker, gyerekekről beszélünk, tőlük ez még nem várható el. Én felnőttként igen, ignorálom, vagy visszaszólok olyat, hogy az élettől is elmegy a kedve, de egy gyerek azért még értelmileg nem áll ezen szinten, ellenben muszáj valahogy megvédenie magát, ellenkező esetben mindig ő lesz az, akibe a többi beletörli a lábát.

Egyébként elsődlegesen én is azt a megoldást javaslom az enyémeknek, hogy szóljanak vissza, vagy hagyják ott a kötekedő gyereket, de tudjuk, hogy van akinél ez nem használ. Mit csináljon, tűrje, hogy a másik alázza? Szaladjon árulkodni, hogy akkor meg azért legyen céltábla? Ilyen esetben nekem oké, hogy megvédi magát. És igen, akkor is ezt mondom, mikor az én két gyerekem közt történik ilyen konfliktus.

2021. okt. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
53%
14, asszertív kommunikáció, visszaszólás stb, valóban inkább a kamaszokra vonatkozik. Egy ovistól nem várható el, hogy képes legyen kontrollálni az indulatait minden helyzetben, de nem buzdítanám erőszakra. Ha arcon rúgna egy szekáló gyereket a fent leírt szituációban, nagyon komolyan elbeszélgetnék vele. Ha meg más tenné az én gyerekemmel, úgy, hogy hallottam vagy tudom, hogy az enyém szekálta a másikat, akkor (persze a sérülés felmérése után) a sajátomnak és a másiknak is meg mondanám, hogy helytelenül cselekedett, nyilván az ő szintjükön. És mindkét esetben súlyosabban ítélném meg, azt, aki rúgott. Ez így van egyébként a felnőttek világában, a jogban is. Súlyosabb ítéletet kapsz, ha betöröd az arcát, mintha lehülyézed.
2021. okt. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
83%
15: értem én, csak egy ovis, vagy alsós iskolás még nem tud feltétlenül visszaszólni. Mondom, alapvetően én is azt tanítom, hogy szóljon vissza vagy hagyja ott, de most komolyan: mit kezdjen egy olyan gyerekkel, aki ezek ellenére sem hagyja békén?
2021. okt. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
81%

Hagyd rá. Hülye buta idióták vagyunk, mert a kommentelő még nem lt át hasonlót és nem tudja átérezni a dolgot.


Mi pedig tömeggyilkos hajlamunk miatt nem vagyunk e világra valók.

2021. okt. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
74%

Látszik az "asszertív kommunikációja" a 11es kommentjében...

Valahol olvasta, és most ezekkel a szavakkal dobálózik.

2021. okt. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
53%
A másodikat úgy hívják, hogy jogos önvédelem.
2021. nov. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!