Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Nem ciki ez egy tanárnak?

Nem ciki ez egy tanárnak?

Figyelt kérdés

Nyilvános a bértáblájuk, diákként is tudom, hogy pl. a kezdő tanár, aki most jött a gimibe tanítani, 145 ezret kap a munkájáért?


Én diákmunkával gimnazistaként 220 ezerért dolgoztam a nyáron.


Nem gáz ez nagyon a tanároknak?



2021. okt. 30. 23:02
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
100%

Te, azért hol dolgoznak ezek a jól kereső ápolók?

Vidéken nem kapják meg a diplomás bért, mert törvény szövegezése alapján csak adható, de nem kötelező megadni! És az új törvény alapján, ha jobban fizető ápolói munkára váltana valami, 1 éven keresztül az előző bérét kaphatja csak, még ha fel is jönne Budapestre...

Tesóm diplomás, anyám mesterdiplomás ápoló. Nem keresnek jól. És ez a többség. Kelet-Mo. és vidéken főleg...

2021. okt. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:
Mi Budapesten lakunk. De egy tanár itt is 145-öt kap, mert országos a bértáblájuk.
2021. okt. 31. 18:51
 23/41 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem nem a tanárnak ciki, hanem annak, aki ilyen bérért foglalkoztatja. Közel sem biztos egyébként, hogy csak a bértábla szerinti bért kapja, az ugyanis csak a minimum, amit kapnia kell. A munkáltató saját jogán megítélhet többet.
2021. okt. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
98%

"A bátyám segédápoló 8 általánossal és többet keres. Egy okj-s ápoló meg annál is többet. Egy alapszakos diplomával egy ápoló még jóval többet. Miközben a mesterdiplomás tanárnál még a 8 általánost végzett segédápoló is többet keres."

Ha hiszed, ha nem, az eü-ben nem csak eü végzettségűek dolgoznak. Vannak ott műszerészek, szakácsok, mérnökök, könyvelők, jogászok... és rájuk pont ugyanaz a bértábla vonatkozik, mint mondjuk egy ped.asszisztensre, vagyis a garantált bérminimumot kapják (és azt is csak azért, mert a bértábla szerint el sem éri, így kénytelenek kiegészzíteni)

2021. okt. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
87%

Én is tanítottam, de talán azon ritka kivételek egyike vagyok, aki nem a pénz miatt hagyta ott.

Ez a bér nem a tanárnak ciki, hanem inkább az államnak, hogy ennyire becsüli meg a diplomás munkavállalóit. Tanárnak lenni hivatás. Van, akinek ez az élete. Az én hivatásosban sem keresek jobban, mert ugyanúgy az állam bérez, de nekem többet ér, hogy azt dolgozom, amit szeretek. Remélem sok tanár is így van, megalazó béreik ellenére.

2021. okt. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
19%
Igenis igazgató függő, érdekes van olyan igazgató aki többet tud fizetni és nem spórol mindenen és van aki szabadnapon is behív értekezletre. Több állami suliban tanítottam és valójában sok lehetőség adott hogy jobb fizut,juttatást adjanak csak tojnak rá egyes vezetők.a legtöbb tanár vagy nem mer váltani vagy pár suli után azt hiszi minden iskola ugyanúgy működik, hát nem. Persze jön a nyílnak, hogy szemét állam stb. De nyugdíjas kollégám sem emlékszik, hogy valaha is jobb lett volna a tanári fizetés, pedig az ő idejében egész más kormány vezetett...
2021. okt. 31. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
93%
Önkormányzati dolgozóként, köztisztviselőként a bértábla szerinti bérem bruttó 70 ezer lenne. Csak azért több, mert a minimálbért kötelező megadni. Ja szakképzett vagyok és pénzügyön dolgozom. Nem csak a pedagógusoknál van gond. Nálunk 2008 óta nem volt bérrendezés.
2021. nov. 1. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
83%
Nekem is tanár a végzettségem, de nem tanárként dolgozom. Előbb mennék el utcát seperni, szemetet válogatni vagy trágyát lapátolni, mint hogy diplomához kötött munkakörben ennyiért dolgozzak. Sokan írják, hogy nem a tanárok hibája az, hogy ennyit keresnek. Szerintem viszont igen. Amikor valaki ekkora fizetésért hajlandó elvállalni a tanári munkát, az azt jelenti, hogy ennyire értékeli magát. Nem is lesz jelentősebb változás ezzel a hozzáállással. Amíg lesz pályakezdő jelentkező 150 ezerért, miért is fizetnének többet.
2021. nov. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
89%
Egyetértek. Nem a tanároknak a ciki, de valahol az ő hibájuk is, hogy nem emelnek hangot ellene, nem állnak fel tömegesen, stb. Amíg csendben csinálja mindenki ennyiért a munkáját, mert félti a helyét, addig nincs miről beszélni.
2021. nov. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
92%
Egyetértek, viszont valahol az se helyes, hogy mindenért harcolni kell. Normális dolog az lenne, ha békességben lehetne élni egy normális fizetéssel nem pedig tüntetni menni évente.
2021. nov. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!