Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogyan veszitek rá a gyereket,...

Hogyan veszitek rá a gyereket, hogy elolvassa a kötelező olvasmányokat?

Figyelt kérdés

Értelemszerűen olyan gyerekekről van szó, akik nem szeretnek olvasni.

Szoktatok segíteni, készítetek időbeosztást, hogy melyik nap mennyit olvasson stb... ?

Hogyan segítitek, motiváljátok?


2022. jan. 9. 11:32
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
53%

Sehogy, ha nem érdekli, úgyse fog olvasas közben sem odafigyelni


Nekem 4 gyerekből 1 ilyen, nem erőltettem azután, hogy kérdeztem miről olvasott(hangosan) és fogalma se volt róla.


Megnéztük filmben és kész

2022. jan. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
89%

Még nem állt fenn nekem ez a probléma, de ha majd oda kerülünk, én nem fogom erőltetni. Én anno elolvastam minden kötelezőt, s egy kivételével utáltam az egészet, pedig amúgy magamtól mást olvastam. Úgyis tartalom meg elemzés kell az érettségire, ahhoz meg nem szükségszerű olvasni is a könyvet. A kisebbeknél meg csak arra jók a kötelezők, hogy megutáltassák az olvasást.

Én is tiniként jöttem csak rá, hogy nem a könyvekkel van a baj, hanem csak azokkal a könyvekkel van a baj, amiket felhagytak. Ha 4.-től ne az legyen, hogy "olvasd el ezt s ezt", hanem ránk hagyták volna, akkor talán nem 8.-ban kezdek el olvasni magamtól. S most őszintén, melyik lett volna jobb, ha kicsit belegondolunk? Hogy végig szenvedtem magam a Csipikén, vagy hogy elolvastam volna boldogan a Narnia krónijáinak szinte a felét (ami 3 könyv)? Előbbit kötelezték, utóbbiról még csak nem is tudtam. Úgy kellet random belefussak tiniként, hogy a filmek könyvekbél készültek, s van pár könyv, amit nem filmesítettek meg.

2022. jan. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
93%
Nekem édesanyam kezdte el felolvasni minden este 1-1 fejezetet és hopp egyik este azt vette észre hogy olvasom magamtól.
2022. jan. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
90%

Én sem erőltetném. Rengeteget olvasok, de a kötelezőket 1-2 kivételtől eltekintve mind kifejezetten utáltam, az utolsó 2 évben már egyet sem olvastam el, csak belelapoztam (meg tartalmi összefoglalókat olvastam).

Olvasni olvasson, de olyat, amit örömmel olvas.

2022. jan. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
88%

Imádok olvasni 11 éves koromtól kezdve, de azt hiszem 1 kezemen meg tudom számolni, hány kötelezót olvastam el azért, mert el kellett olvasni. A Pál utcai fiúk azt hiszem 5.ben kötelező, unalmas volt, nem kötött le, nem olvastam el. Mikor 9.be jártam, akkor olvastam ki, mert akkor szívesen elolvastam volna.

A lányom most jár 4.be, náluk tavaly meg előtte úgy volt, hogy olvasás órán együtt olvasták. Másodikban A téli tücsök meséi volt nekik, tavaly meg A sirály a király. Ez nagyon jó volt, mert direkt a j és ly gyakorlása a cél vele.


De pl mikor a húgom középsulis volt, ő úgy csinálta, hogy hangoskönyvként hallgatta, közben követte a szemével a könyvet.

2022. jan. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
8%
Nekem nincs gyerekem, de ha lenne, és nem szeretne olvasni, némán felvonulnék a nemlétező padlásra, és felakasztanám magam. 3 éves koromtól olvasok, élni se tudnék olvasás nélkül, az összes kötelezőn rág túlvoltam, mire kötelező lett.
2022. jan. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
89%

Sehogy. Saját felelőssége. Nyilván álljon rendelkezésére a lehetőség, hogy elolvashassa, de ha nem olvassa el, vagy emiatt rossz jegyet kap, lelke rajta. Én évente cirka 60 könyvet olvasok, nem is rövideket, de a kötelezőktől herótom volt mindig is. Nem azért, mert buta vagyok, hanem a stílusuk miatt.

Szerintem meg kellene reformálni a manapság adandó kötelező olvasmányokat, sőt, nem is kéne kötelezni, inkább csak ajánlani. Ha valaki nem akarja elolvasni, akkor sem fogja, ha kötelező. Megváltozott a világ; szép és jó mondjuk egy Odüsszeia, de manapság egyszerűen nem állja meg a helyét kötelező olvasmánynak. Főleg, hogy olyan korban adják, amikor a gyerek egy kukkot sem ért belőle. Sokszor egy felnőtt sem. Na, elkanyarodtam. :D

2022. jan. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
22%

Nem tudom miért pontozták le a 6. válaszolót. Olvasni kell, mert e nélkül nem fejlődik a helyesírás, a képzelet és egész sor más funkció. Nagyon sok mindent kell az iskolában kötelezően megtanulni vagy olvasni AZÉRrt nem pampog senki.

Az más kérdés, hogy vannak olyan könyvek, amiket nem megfelelő időben olvastatnak, ez valóban probléma. lEHETNE más könyveket választani, ezt jobb lenne a tanárnak eldönteni,legalábbis általános iskolában.

2022. jan. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
88%

Hát nem tudom ki lenne az aki összerakná a két kezét, hogy végre elolvashatja a Csongor és Tündét vagy A kőszívű ember fiait.

Én szeretek olvasni, rengeteget olvasok, de a kötelező olvasmányok nagy része borzalmas. Nem akarnám hogy ez elvegye a gyerekeim kedvét a továbbiakba.

Vagy elolvasnám újra és fejezetről, fejezetre elmesélném (nekem anyum anno így csinálta, egészen gimiig, legalábbis azokkal amiket kín szenvedés volt olvasni) megnézném hogy van e belőle film, és rengeteg rövid összefoglaló van neten.

És azért mert nem olvastam a kötelezők egy részét, nem azt jelenti, hogy egyáltalán nem olvasok.

2022. jan. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
89%
Azért lett lepontozva, mert ha lesz egy gyereke akivel sehogy nem fogja tudni megszerettetni az olvasást, nem fogja magát felakasztani
2022. jan. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!