Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mennyire tudod hogy gyermeked...

Mennyire tudod hogy gyermeked mikor miből ír dolgozatot? Milyen gyakran nézed az e-naplót?

Figyelt kérdés
2022. jan. 9. 13:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
39%
4. osztályos. Mindent tudok, hiszen célzottan tanul rá és ezt kézben tartom. Az e-naplót nem kell néznem, mindene 5-ös és beszélgetek vele.
2022. jan. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%

Nem igazán tudom. Hetedikes, amikor felső tagozatos lett, akkor megbeszéltük, hogy ez engem nem érdekel, az ő dolga, ő felelőssége. Ő tanul a dolgozatra, ő írja meg, nem akarok ezzel foglalkozni. Néha szóljon rám, hogy csekkoljam a jegyeit, mert amúgy elfelejteném.

Néha szokta mondani, hogy hétvégére ne csináljunk programot, mert tanulni akar, nekem elég, hogy ennyire képben vagyok.

De én könnyen beszélek, majdnem kitűnő a gyerek. Ha rossz tanuló lenne, akkor azért komolyabban venném a dolgot.

Persze nincs neki megtiltva, hogy az iskoláról beszéljen, bármikor meghallgatom, ha kérdése van, jöhet és elmagyarázom, ha szeretné, hogy segítsek, akkor segítek. De az ő felelőssége a dolog, én nem figyelmeztetem, hogy holnap töridolgozat, én nem figyelem, hogy mindjárt betelik a matekfüzete, legyen proaktív, és szóljon, hogy vegyek neki egyet vagy adjak pénzt rá.

2022. jan. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Nekem is hetedikes most. Soha nem kellett noszogatnom, hogy tanuljon, magától intézte első óta. Nyilván elsőben jobban odafigyeltem,hogy minden meglegyen, de szerencsére elég önálló. Maximalista alkat, tehát mindenben jól teljesít.

Dolgozatokat ha elmondja tudom, ha nem nem,de ha jegyet kap azt mindig mondja. Telóm jelez ha írnak valamit e-naplóba.

2022. jan. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
4.es. Gőzöm sincs mikor írnak. Ha a naplóba jegy kerül arról kapok mailt így megnézem. De szólni is szokott, ha netán valamiből 4es kap, pedig nem kértem soha számon rajta. Egyszer lett egy 2ese matekból. Elkapkodta, magára volt csak mérges, ki is javította 5ösre. Ők a suliba megtanulnak mindent, csak ritkán marad itthonra valami lecke.
2022. jan. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
Harmadikos a fiam. Tudok a dolgozatokról, mindig elmondja ha írtak vagy írni fognak. A Krétát letöltöttem a telefonomra, mindig jön az értesítés a jegyekről.
2022. jan. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
5-es a fiam. A telefonomra fel van telepítve a Kréta, így mindig jön az üzenet, ha jegyet kapott. Nehezen tanuló típus, igényli a segítséget, évről évre egyre önállóbb, de még a mai napig is ha valami leckét nem ért, átbeszéljük, illetve a tanulást is együtt csináljuk. Vagy az apjával. Döntő többségében mondja, ha írnak dolgozatot és arra készülök is vele, ha olyan a téma, ami nehezebb.
2022. jan. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%

Van amikor a csoporta beírja a tanár, hogy éppen miből fognak a héten, de nen mindig.

Az e-naplóba beírják ugyan, hogy éppen melyik órán mivel kéne foglalkozni, de ez nagyon sokszor eltér a valóságtól.

Már jópár dolgozatot írtak, de 1db jegy van beírva, egy 1-es, amikor a tánctanár felbszta magát amiért mindenki bohóckodott (másodikosak) és teleszórta a gyerekeket

2022. jan. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is fel van telepítve a Kréta a telefonra, így folyamatosan jönnek az üzenetek. De nem mindig írják be a dolgozatokat. Ha beírják, rákérdezek a gyereknél, hogy tud-e róla, de általában igen.

A lányom 8-as, 4-5 tanuló, vele nem kell tanulni, bár néha kéri, hogy segítsek, mert nem ért valamit. Most éppen a kémiát, de néha a nyelvtant, matekot.

A kisebbik 5. osztályos, ő még kevésbé önálló, neki jobban kell segíteni. Meg is szólnak a kollégák érte, hogy nem nevelem őket önállóságra. Amúgy mindkettő sni-s. Szóval én irigylem azt a szülőt, akinek önállóan csinálja a gyerek a dolgát, de szerintem ez nem elsősorban nevelés kérdése. Ismerek olyat is, akinek el lett mondva, hogy ez a te dolgod, de a gyereket kicsit sem érdekli. Ilyenkor két dolgot tehet a szülő, vagy hagyja megbukni a gyereket, vagy elkezdi ellenőrizgetni. Én is remélem, hogy a kicsi is önállóbb lesz, most már inkább csak a törit szoktam kikérdezni tőle, mert azt nehezen tanulja.

2022. jan. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Andi80018 ***** válasza:
100%

Én nyomon követném, ha lenne mit... Nálunk semmi nincs ezzel kapcsolatban a Krétán, csak az az infó van, amit a gyerek hazahoz. Negyedikes. Nem azt mondom, hogy minden kis felmérőről jöjjön valami, de azért a témazárók témája, és ideje jó lenne, ha fent lenne...

Remélem felsőben így lesz...

2022. jan. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
32%
Miért kéne fennt lennie. Mikor nem volt kréta, akkor sem írt a szülőknek a tanár, hofy doga lesz.
2022. jan. 12. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!