Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Vinnéd így iskolába?

Vinnéd így iskolába?

Figyelt kérdés
Kisebbik fiam kontaktszemélyként karanténban van, a nagyobbik iskolában elsős. A baj az, hogy vagy a nagyot viszem iskolába, vagy a kicsivel maradok itthon. Sajnos senki nincs, aki segíthetne. Ha elviszem a nagyfiam iskolába, a kicsinek meg kell szegnie a karantént. Ha a nagy marad itthon, akkor hogyan igazoljam neki? 1,5 hétről van szó, annyit nem igazolhatok.
2022. jan. 10. 14:20
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
17%
Ha van apuka vigye ő.
2022. jan. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
54%
Biztos tolonganának a szülők és a szomszédok, hogy egy lehetséges covidos gyereket vigyenek vagy vigyázzanak rá. És gratulálok annak, akinek ez eszébe jut.
2022. jan. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
44%

Teljesen mindegy, h mihez gratulalsz vagy sem. 4 gyerekem van, szep is lett volna minden ilyen esetben otthon tartani az osszeset. Kb. nem is jartak volna.

A lenyeg, hogy ezt meg kell tudni oldani valahogy.Egyetertek, hogy egy tobb gyerekes szulonek erre keszulni kell. Egy elsossel sem lehet megcsinalni, h kvazi ok nelkul otthon marad ilyen sokaig. A mi haziorvosunk (Bp.), ki is rohogne, megis milyen alapon irna ki?

2022. jan. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
76%
Mondjuk nálunk ilyenkor hibrid oktatásban otthonról be lehet kaocsolódni.
2022. jan. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
0%

Talán apuka is képes elvinni az iskolába a nagyot, meg el is tudja hozni, gondolom.

Innentől kezdve nem értem a problémádat. Azt hittem egyedülálló anyuka vagy, akinek senkije nincs.

2022. jan. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
12%

#25 Lehet, hogy az a gond, hogy nem tudja, mert apuka hajnalban kezd. De szerintem erre nem az a megoldás, hogyha beteg a kisebbik, akkor apukának mindig betegszabit kell kivennie, hogy a nagyobbik suliba tudjon menni, miközben a kérdező otthon van a kisebbikkel.


Meg kéne oldani, hogy legyen valaki, aki segít. Bébiszittertől, nagyszülőn àt a szomszédig bárki, simán lehet máskor is olyan, hogy a kisebb gyerek lesz beteg, miközben a nagy egészséges, ilyenkor is mindig hurcolni fogod a kicsit, hogy a nagyot bevigyétek a suliba?

2022. jan. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
A kicsi nem beteg, ha autóval viszed, kirakod és bemegy, ha gyalog, akkor pedig távolságot tartasz, a suliba úgyse mehettek be.
2022. jan. 11. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

Apuka nem megoldás. Fél hétkor indul. Ha a nagyot iskolába is kellene vinnie, akkor már hat előtt kellene elindulniuk. Az iskolába szerintem be sem veszik olyan korán, de nem is akarom hogy hajnalban keljen.

Végül elvittük mi. Amíg nincs hivatalos karantén határozat, addig így is lesz. Emberek közelébe nem nagyon megy a kicsi (vicc amúgy, mert ha fertőzött, akkor akár én is és a nagyobb gyerek is lehet), gyalog megyünk, nem megyünk boltba se.

2022. jan. 11. 10:26
 29/30 anonim ***** válasza:

Nekem még kicsi a tesó így ránk ez nem vonatkozik viszont amikor lányom osztálytársának a tesója és az egész osztálya karanténba került ugyanúgy a lány ment a tesójáért az iskolába mert a szülei dolgoztak.

Más választása nem volt.

Marha messze laknak a sulitól az erdőben ami jó pár kilométer.

Ha máshogy nem leheg megoldani akkor muszáj elvinned.

2022. jan. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Vinném, nem is kérdés.
2022. jan. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!