Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mikor karantént rendelnek el...

Mikor karantént rendelnek el az osztályban, akkor szabad tudni a pontos okot?

Figyelt kérdés

Nekünk, mint karantén alá kerülőknek csak annyit szabad tudnunk, hogy covid miatt, vagy konkrétabban kellene tájékoztatást kapnunk? Pl. hogy tanár vagy diák miatt, vagy személy szerint kinek lett pozitív.


Nálatok ez hogy megy? Milyen tájékoztatást ad a suli és a többi szülő egymásnak?


2022. jan. 13. 08:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Miért kellene tudnod, hogy ki miatt? Szerencsére azért még léteznek személyiségi jogok. Nem elég, hogy covid miatt? Min változtatna, ha tudnád, hogy Marcika vagy Ilonka néni lett előbb beteg?!
2022. jan. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Személyiségi jogok védelme, egyértelmű, hogy közöd nincs hozzá, ki beteg.

Nem Magyarországon élek, nálunk ha beteget jelentek, nem kérdezheti meg senki, mi a bajom, csak annyit, mit gondolok, kb mikorra leszek újra munkakepes.

2022. jan. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Érdekes, mikor az én gyerekem lett covidos akkor az osztályfőnök kiírta a nevét a FB csoportban. Én se kértem, hogy mindenkivel ossza meg.
2022. jan. 13. 08:49
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az igencsak hibas viselkedes volt, de ezek szerint tanult belole
2022. jan. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mikor lányomék osztálya került karanténba, a tanítónő annyit írt a messengeres beszélgetésbe, hogy "az egyik kisgyerek igazoltan pozitív lett". Meg hogy meddig lesznek karanténba.
2022. jan. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk maguk a covidos gyerekek szülei szóltak (megírták a csoportban).
2022. jan. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az osztályfőnök tudni szokta, ki a covidos, mert a szülő először neki szól, de hivatalosan nem közölheti. Aztán a szülőkön múlik, az osztálytársakat tájékoztatják-e. Nekem a nagyibbik gyerekem úgy volt tavaly karanténban, hogy nem mondták, ki miatt (bár nem volt egy atomfizika rájönni, mert a karanténhatározatban benne volt, hogy az illető gyerek melyik nap volt suliban utoljára), viszont amikor a kicsivel jartunk így, akkor a szülők kiírták az osztálycsoportba, hogy ez van.
2022. jan. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Engem végülis nem zavar, hogyha valaki tudja rólunk, csak most fura volt ez a titkolózás.
2022. jan. 13. 09:36
 9/12 anonim ***** válasza:
Az iskola tanárról vagy a tanár gyerekről nem tájékoztathat, ki lett beteg, de ha jófej az illető vagy a szülője, akkor úgyis elmondja.
2022. jan. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Amikor megosztotta, hibázott, vagy azt hitte valamilyen rejtélyes oknál fogva, hogyha gyerek, akkor szabad (tévedés). Most viszont ha kollégája tegyük fel, lehet észbe kapott. Viszont az is lehet, hogy a kolléga, vezetőség kérte, hogy ne mondja el, ami jogos, csak ugye sok embert nem tart vissza a fecsegéstől, pletykálástól (úgy általában véve értem).
2022. jan. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!