Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mikor elkérik egymástól a...

Mikor elkérik egymástól a leckét a gyerekek, akkor el is küldi valaki a hiányzóknak?

Figyelt kérdés

Nálunk valahogy nem túl nagy lelkesedéssel küldik, sokszor könyörögni kell.


Csak kíváncsi vagyok ez máshol is így megy, vagy defektes az osztály.


Általános iskola, felső tagozat.


2022. jan. 20. 14:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ezen küzdünk mi is. A lányom hiányzik a héten, és kérte a barátnőjét, aztán az volt a válasz, hogy nem csináltak semmit, nincs lecke semmiből. Már 3 napja. Azért ezt nehezen tudom elképzelni. Haladunk a tankönyvből az alapján, amit a tanár beírt a Krétába, sajnos nem valami bőbeszédűek.

Másik osztálytársának írt, ő meg elküldte végülis.

2022. jan. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%

Tizenegyedikes vagyok.

Nálunk ez úgy működik, hogy aki hiányzik, annak senki nem küldi el. Hiányoztam 3 hetet, 3 hétig nem kaptam házit, és amikor visszamentem suliba, engwm csesztek le, hogy miért nem kértem el a házit.

Viszont ugyanezek az emberek be tudnak írni a csoportba, hogy "Valakinek nincs meg a matek házi?"

2022. jan. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk is ez van. Minden szir-sz.rért ki kell iratni a gyereket, egy parlagfű-allergiával nem mehet iskolába, nem adja meg senki neki a házit. És akkor jön a tanártól a válasz: miért nem kérted el az osztálytársaidtól?
2022. jan. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nálunk is ez volt, amikor diák voltam. Mostmár szülő vagyok. Az nem lenne megoldás, hogy a szülők vegyék fel egymással a kapcsolatot? Az nagyon kínos lenne a gyereknek?
2022. jan. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%
Igen, kínos lenne. Ráadásul a gyerek azt mondáná, jó, majd ekkor meg akkor elküldöm. Aztán amikor se ekkor, se akkor nem küldte el Pistike a leckét, akkor hívjam fel Pistike anyukáját, hogy dorgáld meg a Pistikét, mert láttuk, hogy egész éjszaka elérhető volt a neten, de b.szott elküldeni? 9 évesen még oké, de 11-12 évesen már nem.
2022. jan. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
97%
Nálunk a táblára volt mindig felirva a házi, a tanár lefotozta és bekuldte az osztály Facebook csoportjába már alsóban is....
2022. jan. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Azzal nincs gond, a házit beírják a krétába.


De mikor órán írnak a füzetbe, akkor azt nehézkes megszerezni.


Állítólag elfelejtik. De már volt rá példa hogy valaki beküldte a közös csoportjukba, majd elkezdték a többiek, hogy ide mit írtál, nem lehet elolvasni, túl pixeles meg stb. Esetleg rosszul is eshet az illetőnek ha nekiállnak cikizni, miközben jó szándékú volt.

2022. jan. 20. 18:29
 8/15 A kérdező kommentje:

Pedig a tanárok is állandóan szólnak, hogy továbbítsák.


Mindenesetre ez úgy látszik egy "normális" jelenség manapság.

2022. jan. 20. 18:32
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Pajtás anyukájának szoktam szólni, ő délután lefotózza az összes órai munkát és átküldi. A házikat pedig a kissrác írja össze (mi is neki viszont), illetve az ofő is szól az osztályban, egy kislány minden órán lapra felírja, amit aztán a fb-csoportban tesz közzé (ha sok a hiányzó) vagy átküld messengeren (ha csak mi vagyunk érintettek)
2022. jan. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Én meg szoktam kapni a leckét, viszont mindig érződik, hogy egy hatalmas teher számára.
2022. jan. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!