Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Milyen jegyet ,,takar,, a...

Milyen jegyet ,,takar,, a megfelelően teljesített (elsős féléviben)?

Figyelt kérdés
Gyermekem első osztályos. A félévi minősítés: megfelelően teljesített. Ez kb. milyen jegy? Nekem a megfelelő szóról a 2-es jut eszembe..Viszont a félévi dolgozatai és az összes felmérője 90% feletti eredményű volt. 4 éves kora óta folyékonyan olvas, szoroz-oszt(ezres számokkal) A tehetséggondozó programban is benne van. Nem értem. Lehet, hogy így nagyobb az elvárás és ezért értékelték rosszabbnak?

2022. jan. 28. 12:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Kérdezz rá! Az iskolában ki kell adniuk az osztályozási szabályzatot.
2022. jan. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Esetleg a honlapon nézd meg.
2022. jan. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%

Közepes.



Kiválóan

Jól megfelelelt

Megfelelően teljesített

Felzárkóztatásra szorul... ezek az értékrlések vannak.


De ha minden 90% feletti,akkor ez fura.

2022. jan. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
Inkább hármas. De intézményi szinten is meghatározhatták külön ezeket a szöveges értékeléseket. Elvileg az iskola Pedagógiai Programjában kell szerepeltetni.
2022. jan. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, tessék, ez egy általános ismertető az értékelésekről:

[link]


Mindenképp az osztálytanítót kérdezd a gyermeked teljesítményéről, ő lesz az, aki a legátfogóbb információt tudja neked adni arról, hogy miben tűnik ki a gyerek, miben átlagos és van-e esetleg fejleszteni való terület is. Ne aggódj, biztosan nincs semmi baj a gyerekkel és eszedbe ne jusson presszionálni, hogy tőle csak a kitűnő/kiváló az elfogadható eredmény!

2022. jan. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Igen, minden 90% felett volt. Az októberi felmérőket még nem pontozták. A decemberi nyelvtan 90%, az irodalom 93%, matek 97 %. A félévi pedig 93 % nyelvtan, 100% irodalom és 95% matek. A magatartás, szorgalom példás. Utána nézek akkor a honlapon :) A nagyszülők már szétszednek :D Első unoka...
2022. jan. 28. 13:16
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

Basszus. Ne mondd már, hogy a nagyszülőknek akarsz megfelelni

.... Ugye, nem??


A gyermeked magáért tanul. Nem neked, te csak segíted a folyamatot.

A nagyszülőknek pedig ehhez semmi köze nincs,!!

2022. jan. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan a Pedagógiai Program kell, hogy tartalmazza ezt. Amennyiben nincs benne, akkor központit használnak:

[link]

Első körben nézd meg a PP-t,vagy kérdezd meg a pedagógust.

2022. jan. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
7-es...Teljesen bezsongtak...Vidéken élnek és holnap jöjjének(vagy sem) mert beígérték a gyereknek a jó bizonyítvány után a jutalom programokat. Ha ők végül nem jönnek akkor természetesen elviszem én a gyerkőcöt. Én büszke vagyok rá ha 2-es akkor is :) mert tudom milyen okos, ügyes és kitartó :)
2022. jan. 28. 13:28
 10/13 anonim ***** válasza:
90%

Nézz utána a neten, bár szerintem jobb megoldás, ha tanítójával beszélsz, igazából neki kell tudnia, hogya és miért úgy értékel.

.

A "a megfelelően teljesítettben" benne van a tanár (jó indulatú!) hátsó gondolata is: "De tudom, többre is képes".

2022. jan. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!