Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Előfordulhat, hogy egy gyereke...

Előfordulhat, hogy egy gyereket az osztályfőnök/ valamely tanár közösíti ki?

Figyelt kérdés
Ezt miért teszi és mit lehet ellene tenni.
2022. febr. 15. 21:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Hajaj! A gyerekek általában azért pécéznek ki egy másik gyereket, mert a tanártól azt látják, hogy vele lehet ezt csinálni. Még csak az sem biztos, hogy direkt csinálja. A lányommal csinálta ezt az alsós tanítónő, én mondtam neki, meg volt sértődve. Azt mondta rémeket látok, belemagyarázok dolgokat, a gyerek meg mindenen megsértődik. Ő nem mondott rá semmi rosszat, és a gyerekek sem csúfolják.

Minden füzetének az oldalára oda volt írva: túl lassú vagy!

Minek csúfolták a többiek? Lassú csigának, suta balkezesnek. Na, vajon honnan jött az ötlet?

Mi iskolát váltottunk.

2022. febr. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Azt nem kiközösítésnek hívják, mert a tanár nem egy közösség. Legfeljebb pikkelésnek. Be kell menni a tanárhoz, és megkérdezni, hogy mi baja van a gyerekkel. Mindezt lehetőleg nem támadóan, tehát nem ezzel a szóval, hanem érdeklődően. És a válasz függvényében lehet eldönteni a továbbiakat. Mondjuk, lehet, hogy igaza van a tanárnak, és valamilyen viselkedésváltozást vár el. Ha nincs igaza, akkor vagy elviseli a gyerek, vagy ha annyira súlyos és méltánytalan, akkor megy a szülő az igazgatóhoz (ez nem biztos, hogy megoldás, mert az igazgató úgyis a tanár mellett fog kiállni), vagy elviszik a gyereket másik iskolába.
2022. febr. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%

Logikailag nem lehet, mert kiközösíteni nem tud egy ember, csak egy közösség.

Ha a tanár többször is egyértelműen arra akarja rávenni az osztály tagjait, hogy közösítsenek ki valakit, akkor is az osztály közösíti ki, nem a tanár. Értelemszerűen a tanárnak erkölcsi felelőssége van a felbujtásban, pláne, hogy itt kiskorú gyerekekről van szó, akik belátási és döntési képessége korlátozott.


Tehát egy tanár biztathatja, felbujthatja ilyenekre az osztály többi tagját. Ha ilyet tesz, akkor ő szakmája szégyene.


Mit lehet ellene tenni?

Első körben szólni kéne az igazgatónak. Ne te szólj, hanem a szüleid, az hatásosabb.

Ha ettől sem jön rendbe a helyzet, akkor el lehet menni a tankerülethez (állami iskolában).

Lehet menni a bulvármédiához (Blikk, RTL Klub stb.) is, ők szívesen ráharapnak az ilyenekre.

A legegyszerűbb és leggyorsabb megoldás persze az iskolaváltás, de nem kéne mindig a megtámadott félnek elmennie.

2022. febr. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Igen. Nálunk a tanítónő kiszurta magának a gyerekem anno és folyamatosan őt zaklatta. A folyamatos raszolasoktol, büntetésektől eljutott az uzsonna kidobasaig -mert a gyerek nem vette elő elég gyorsan a szalvetajat....- és a fülcsavargatásig. A gyerekem amúgy nem volt egy egyszerű eset soha, így eleinte nem is gondoltam, hogy ok nélkül kapja a büntetést és szégyen ide vagy oda, azt hittem kitalalja az uzsonna és a fülcsavargatás sztorikat....
2022. febr. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%
Rám is rám szállt a tanár mert csendes voltam és csóró. Ugyanez miatt a kölykök is kiközösítettek. Mikor meguntam és fordult a kocka az volt a baj, most azért basztatnak mert szókimondó lettem. Egyszerűen a pofám csipi az emberek (magyarok, külföldön érdekes módon normálisan viszonyulnak hozzám) szemét.
2022. febr. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%
4-es, sajnos sok tanár csinál ilyet, és ha azt látja, hogy a szülő egyébként tudja, hogy a gyereke deviáns, akkor ellene is fordítja. Én is azt hittem, hogyha szánom-bánom a gyerekem bűnét, akkor jobb lesz, de sajnos nem. Akkor még jobban rászáll, mert úgy látja, hogy a saját anyja sem védi meg. Most már az a stratégiám, hogy bármit csinál a gyerekem, nem fogadom el, hogy ő volt a hibás. A többi szülő is ezt csinálja, és érdekes módon működik nekik. Szerintem ez sem jó megoldás, de ha a tanár nem együttműködő, nem tudok mást.
2022. febr. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%

6!


Mi végül iskolát váltottunk

2022. febr. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
6. Bé verzió, hogy nem foglalsz állást. Bár ki tudja, az nem biztos, hogy van ennyire hatékony.
2022. febr. 16. 16:49
 9/12 anonim ***** válasza:
96%

7-es, sajnos mi is. Pont azért mondom. Én elismertem, hogy a gyerekem bizony nehezen kezelhető. Erre minden nap azzal fogadott a tanár:

-A gyerek beszélt órán.

-És ha rászólt, mit csinált?

-Akkor elhallgatott.

Hja kérem, amúgy melyik gyerek nem beszélget órán? Tegyen rendet, mit nekem panaszkodik minden áldott nap? Én nem voltam ott. Egy idő után elegem lett, és mondtam neki, hogy talán nem neki van igaza, onanntól aztán volt ott minden. Viszont volt olyan szülő, aki minden nap bejárt ordibálni a tanárokkal, ott állt mindegyik haptákba, jaj, nehogy megint bejöjjön, és rosszabb volt a gyereke, mint az enyém.

Mi is iskolát váltottunk, de most már nem fogadom el, hogy az enyém bármi rosszat csinálna.

Hogy nem foglalsz állást? Azt akkor lehet, ha nem találkoztok személyesen. Beírnak, elolvasom, megvonom a vállam. De ha személyes fogadóóra van, ott azért kell sajnos állást foglalni.

2022. febr. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
63%
de mi a szarért kell lepontozni??
2022. febr. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!