Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogy kellene kezelnem ezt a...

Hogy kellene kezelnem ezt a problémát?

Figyelt kérdés

12 éves fiamra napi szinten panasz van a suliban, hogy órán nevetgél, hintázik a széken stb, és ha rászólnak, nem alázatos, inkább gyakran fellengzősen válaszol. Az igazgató is többször behívott engem, egy órát hallgatom a panaszait. Otthon a gyerekkel leülök, megbeszéljük, kiszabok büntetést stb. 2 nap, és megint kezdődik. Ő mindent nagyon klasszul megmagyaráz. Hogy nem ő volt, hogy csak lehajolt a radírért, hogy semmit nem csinált, vagy hogy nem csak ő, de mégis csak ő kap folyton beírást.... Nagyon el vagyok keseredve. Egyedül nevelem, jó a kapcsolatunk, sokat beszélgetek vele, szeretetemet érzi, bújós otthon, bár néha szemtelen kiskamasz, de igyekszem szigorú lenni olyankor. A rokonok nagyon szeretik, mert komoly, tisztelettudó. A barátai szülei is szeretik, lényegében mindenhol csak dicsérik, a suliban meg csak a panasz van.

Tudna valaki nekem segíteni, aki esetleg volt hasonló helyzetben, hogy mit tegyek? Köszönöm előre is.


2022. febr. 22. 17:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%

A helyzet eddig is ilyen volt, vagy csak mióta kamasz?


Ha a kamaszkor, akkor nem tehet róla, sport és sok személyes tér, hogy egyedül levezethesse a felesleges feszültséget a számítógépe társaságában.


Ha eddig is ilyen volt, akkor opponál, pszichológus kell neki és jutalmazásos rendszer.

2022. febr. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
kellene találni valami jó küzdősportot - az a mozgásigényének is kell, és közben önfegyelemre nevel, koncentráció készséget is fejleszt. Egy jó edzővel... Tai Chi ? Chi Kung ? nincs valahol elérhetően?
2022. febr. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nagy ritkán hajlamos volt erre, de nem rendszeresen. Költözés miatt sulit váltottunk, itt vannak komoly gondok. A gyerekek rögtön befogadták, vannak barátai. De a sport, ami szóba jött az új helyen, egyikre sincs kedve. Korábban sportolt egyébként.

Kényszerítsem rá akkor is, ha nem akarja? Folyton gépezne. Az online oktatás óta beszippantotta a gép teljesen. Korlátozom, amennyire tudom, de ha pl szombaton dolgozom, reggeltől estig gépezik.

2022. febr. 22. 17:39
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

Tehát sportolt és most reggeltől estig gépezik.

Akkor a probléma gyökerét megtaláltuk. A testnev. tanárral beszélj, mit ajánl - és próbáljatok ki többet -hátha valamelyikre rákap.

2022. febr. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%

1es persze nehogy neveljük a gyereket, idomítsuk inkább mint az állatokat. Ha jó leszel a suliban itt egy cukorka...:-D


Fegyelmezni és büntetni kell. Mi az hogy tahó paraszt de nem tehet róla? Igen is tehet, a kamaszkor nem mentség, a normális kamaszok nem ilyenek.

2022. febr. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%
Az iskolában a tanár dolga a fegyelmezes és a gyerek figyelmének lekötése. Minden tanarnal problémás, vagy van olyan, akinél megfelelően viselkedik?
2022. febr. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
42%

"órán nevetgél, hintázik a széken stb, és ha rászólnak, nem alázatos, inkább gyakran fellengzősen válaszol"


"A rokonok nagyon szeretik, mert komoly, tisztelettudó"


Most akkor melyik, mert ezek egymás ellentétei.

Amúgy mindegy, mit csinálsz, mert egy egyedülálló anyukának fiúgyereket nevelni teljesen esélytelen feladat.

2022. febr. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%

7!


Mindkettő. Millió olyan gyerek van, aki otthon kisangyal, intézményben kisördög vagy fordítva. Alapból annak a feladata a fegyelmezes, aki vele van.

2022. febr. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
57%

Mintha az én fiamról írtad volna. Ugyanennyi idős, rá is folyton panasz van a suliban, miközben máshol egy tündér. Hogy mást ne mondjak, képes a 4 éves unokatesójával órákig barbizni meg pónizni. A suliban meg állítólag zavarja az órát, nevetgél, viccesnek szánt poénokat szól be, ilyenek.

Most olyat fogok írni, ami valószínűleg mindenkinél ki fogja csapni a biztosítékot, de vállalom: engem nem érdekel. 12 éves, nem normális, amit elvárnak, hogy napi x órát üljön csöndben, hátratett kézzel. Egy ennyi idős fiúnak mozogni meg tevékenykedni kellene egész nap, nem csendben figyelni az átlag 60 éves, frusztrált tanárnőket a suliban. Ő jár edzésre, de az a napi 1,5 óra édeskevés. Viszont milyen "érdekes", ott semmi gond vele, soha nem áll ellen, fegyelmezetten csinálja az összes feladatot, az edző nagyon meg van elégedve vele.

Úgyhogy én ezt már elengedtem. Azt elvárom, hogy normális jegyeket hozzon haza, mert az fontos a továbbtanulás szempontjából, de ha az iskolában a tanárok nem bírnak vele, az nem az én dolgom. Én kezelem itthon, ők meg kezeljék ott.

Várom a lepontozást.

2022. febr. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem azt el lehet várni, hogyha nem érdekli az óra, CSENDBEN foglalja le magát 45 percre, ne bszogassa a tanárokat, mint egy kiskirály.


A kamaszok ilyen cseszegetősek, ezért jó, ha talál valami erotikus tartalmat a neten, jó sok feszültségtől szabadul meg, kb olyan hasznos, mint a sport. Játszania nem szabad, az felpörgeti.


Az edzője gondolom hangos, esetleg izmos, megszivatja, ha nem viselkedik, ezért engedelmeskedik ott.


Tudni kellene milyen volt régebben. De, a hormonbomba felnőtt embereket(terhesség) is megbolondít kicsit, nemhogy 12 éveseket. Ingerlékenyebbek, kivagyibbak ilyenkor az emberek, pláne fiúk a tesztoszterontól harciasabbak, feszültebbek, sporttal tudja ezt enyhíteni, vagy a jobbkezével, ezek nyugtatnak és boldogsághormont termelnek.

2022. febr. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!