Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A gyerekeknél miért tabu téma...

A gyerekeknél miért tabu téma a suli?

Figyelt kérdés
Akármit kérdeztem tőlük a sulival kapcsolatban, legtöbbször mindig azt a választ kaptam, hogy "Semmi" 🙂
2022. febr. 28. 17:31
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Én (diák) magamtól nem szeretek beszélni az iskoláról, legalábbis biztos nem a kedvenc témám. Ha ilyen téren szeretnél társalgást folytatni gyermekeddel, ajánlom hogy konkrét kérdést tegyél fel. Például: Hogy sikerült a dolgozat? Mi történt testnevelés órán? stb..
2022. febr. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindig ezt mondtam otthon anno. Tényleg annyira általános kérdés ez így, mi történt volna? Semmi, a szokásos…
2022. febr. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert úgy kérdezed, hogy mi történt ma az iskolában. Bár már 39 éves vagyok, tisztán emlékszem rá, hogy ez a kérdés mindig felbaszta az agyam, aztán mivel nem akartam veszekedni, ezért inkább azt mondtam, hogy semmi.

Téged hogy érintene, ha minden nap, tényleg minden nap valaki megkérdezné, hogy mi volt a munkahelyen.

2022. febr. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne így általánosságban kérdezd meg, hanem mondjuk, hogy ki a barátja a suliban, kivel játszottak, kivel beszélget, stb.

Amúgy meg ha nem szereti a sulit, akkor nem szeret otthon sem beszélni róla. A lányom szinte soha semmit sem mesél, a fiam lelőni sem tudom.

2022. febr. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul kérdezel…



Amite a semmit lehet válaszolni, az nem jó kérdés…


“Mi volt ma a legjobb dolog?

“Mi volt a legrosszabb?”

“Kivel beszélgették ma a legtöbbet?”


Biológiából volt felelés?


Rendes kérdést kell feltenni, és ehhez képben is kell lenni a napjàról.



“Mi volt ma a suliban?” az rossz kérdés

2022. febr. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%
nem tabu csak a franc akar beszelni rola. meg mi tortent volna? orak voltak meg szunetek, tanarokkal talalkozott meg gyerekekkel, jatszott es tanult. ennyi
2022. febr. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt válaszoltam én is a szüleimnek minden egyes nap. Majd a vacsora környékén csak-csak elmeséltem néhány dolgot. Tesómnak picit könnyebben megeredt a nyelvem, ő azt kérdezte, hogy milyen óráim voltak. Akkor könnyebb volt előhívni a történteket.
2022. febr. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt szoktam kérdezni óvodás kislányomtól, hogy mit játszott, kivel játszott ma. Rajzoltak-e, festettek-e, zsírkrétáztak-e stb.? Ha igen, mit csináltak?

Iskolás gyereknél elsősorban azt, hogy mit tanultak ma. Szünetben kivel és mit játszott vagy beszélgetett? Voltak-e lent az udvaron?

2022. febr. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
28%
Meg sem kérdezem magától meséli el hogy mi volt suliban .
2022. márc. 1. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
45%
9-es, a fiam is ilyen. Hazajön, levágja magát a fotelbe, miközben én home office-ban dolgozom, és mondja-mondja. Aztán meg közli velem, hogy szemmel láthatóan ez engem nem is érdekel, és megsértődik. Pedig érdekel, csak hát dolgoznék.
2022. márc. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!