Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szerintetek ez igazságos?...

Szerintetek ez igazságos? Tudunk/érdemes valahová fordulni?

Figyelt kérdés
Kislányom osztályában van egy autista. Magatartásilag nincs vele baj, elvan magának, viszont tanulásban sokkal lassabb, figyelmetlenebb mint a normális gyerekek. Kislányom múltkor panaszkodott, mert nem tudta időben befejezni a felmérőjét, miközben az a gyerek rendre folytathatja a szünetekben is. Kislányom megkérdezte, hogy folytathatja-e ő is, de nem engedte neki a tanár. Szerintem ez igazságtalan. Hiszen ha normális gyerekek közé jár, akkor azok a szabályok kellene, hogy vonatkozzanak rá is, mint a többire. Emellett persze az ő felmérői sikerülnek mindig a legjobban (nyilván a plusz idő miatt). Az én kislányomnak ez nagyon rosszul esik, mert rengeteget tanul, de így sosem fog tudni vele lépést tartani. A tanárral beszéltem, állítja hogy neki előírás, hogy több időt kell adnia. Nem tudom hogy hazudik-e, de ha nem, akkor érdemes az igazgatóhoz vagy a fenntartóhoz fordulnom?
2022. máj. 25. 11:05
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
87%

Idióta vagy, az autista gyerektől irigyled a plusz időt? Papírja van róla, hogy szakértői vélemény alapján neki több idő jár ugyanarra a feladatra. Ha ki akarod röhögtetni magad, nyugodtan fordulj akárkihez.

Az ilyen helikopter szülőktől mentsen meg a jó ég mint amilyen te vagy. Túléli a gyereked hogy van egy befejezetlen dogája...

2022. máj. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
94%
Ha a gyereked rengeteget tanul és így is lekörözi egy autista, talán nem az autistát kéne visszahúzni a gyereked szintjére, nem gondolod? Nyilván nem egy zseni a lányod.
2022. máj. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
92%

Tényleg előírás.

Rólad meg mindent elmond, hogy egy autistára irigykedsz!

2022. máj. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
97%
És gondolom az autista kisfiún kívül jár még az osztályba 20 másik gyerek, aki pont ugyanannyi időt kap, mint a te lányod. Hozzájuk hasonlítsd a dolgozatát, ne olyasvalakihez, aki sajátos nevelési igényű.
2022. máj. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:

Nem tőle sajnálom a plusz időt, félreértettétek. Csak akkor másnak is járjon. Ez azért diszkrimináció, akárhonnan nézzük. Ennyi erővel az is rendben lenne, ha más meg 10 perccel a többiek előtt kellene, hogy beadja.

A gyerek szellemileg nem fogyatékos. Elvileg. Ha meg nem bírja a tempót, akkor miért nem jár autista iskolába?

2022. máj. 25. 11:19
 6/48 anonim ***** válasza:
88%
Egy autista gyerektől sajnálod, hogy rá írják a dolgozatára, hogy ötös, pedig lehet, hogy nem is??
2022. máj. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
93%

Végtelenül buta vagy.

A dolgozat az alapszintű diákokhoz van szabva, gondolom a többiek be tudták fejezni. Az autista gyerek kap rá plusz 10 percet (nem hiszem, hogy többet, mert a szünet max ennyi), erre a te gyerekednek is kell.

Mint amikor a szegények kapnak egy ingyen vacsorát te meg vered az asztalt a az új BMV-dből, hogy az neked is jár mert diszkrimináció. Barom.

2022. máj. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
97%
Tényleg kaohqt plusz időt, sőt f8mnaziumi felvetelinel is fog neki járni. Ez nem igazságtalan, anyuka kihasználja amit lehet a kislányod meg nem annyira okos mint hiszed, ha alsoban sem tud befejezni egy tesztet.Az lenne igazságtalan ha csak a te lányod nem tehetné ezt...
2022. máj. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
97%
Ha a kislányod hülyére tanulja magát és így is lekörözi egy autista 10 perc segítséggel, hát.. nem a legokosabb gyerek lehet.
2022. máj. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:

Nem az volt a kérdés, hogy az én kislányom mennyire okos. Van, akire órán ragad, van aki meg sokat tanul. Nekem az utóbbi ötöse többet ér, mert szorgalom és munka van mögötte.

Ezért is érezzük igazságtalannak.

2022. máj. 25. 11:32
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!