Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Egy szülő mennyire tanuljon...

Egy szülő mennyire tanuljon együtt egy ötödikes gyerekkel?

Figyelt kérdés

Én nem szoktam, de sokszor van, hogy rossz jegyet kap, mert nem tanult meg valamit rendesen.


Ilyenkor bánt, hogy nem ülök le vele, de nem is férne bele az időbe, kivéve ha az égvilágon mást nem csinálunk, csak a sulis dologgal foglalkozunk.


Mindig kérdezem, hogy megtanult e mindent, mondja igen. Aztán 2es 3as jegyet kap. Mondom ez mi? De ő tényleg megtanulta.


2022. máj. 28. 12:40
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
12%
Semennyire. Az ő dolga, az ő felelőssége. És akkor mi van, ha hármast kap? Nem mindegy?
2022. máj. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
93%

Ha sokszor kap rossz jegyet, akkor nem tanul rendesen.

Ebben az esetben le kell vele ülni tanulni és ki kell kérdezni.

2022. máj. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
87%
Hát, ennél azért elvárható, hogy többet foglalkozzon valaki a gyerekével. "Mindig kérdezem". Mondjuk az első, legkésőbb második alkalomnál leültem volna vele, hogy tényleg mindent magtanul-e és megnézzem, mi történik. Kiderülne, hogy tudja-e egyáltalán, mit kell megtanulni, ki tudja-e szűrni a lényeget, érti-e, vagy csak magol, képes-e befogadni annyi információt, illetve, ha minden rendben van, akkor utána hányas lesz a dolgozat. Lehet, hogy csak azt mondja, hogy tanult, de bele se nézett, lehet, hogy ő azt hiszi, hogy tudja, de valójában nem, illetve lehet, hogy szerencsétlen mindent megtesz, de nem tudja a gyakorlatban alkalmazni, vagy a dolgozatig elfelejti. Te a leírás alapján minimális érdeklődést se mutatsz az iránt, hogy mi lehet a gond, csak várod a jó jegyeket, mint a sült galambot.
2022. máj. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
82%

"Ilyenkor bánt, hogy nem ülök le vele, de nem is férne bele az időbe"


A saját gyerekedre nincs napi 1 órád?

2022. máj. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
80%
Rendszeresen ellenőrizni kell a tanulás eredményét, mert meg kell tanítani tanulni a gyereket. Ez az egyetlen, amit iskolában nem tanítanak. Ami nehezebben megy abban mindenképpen kell segíteni. A memoritereket vissza kell kérdezni.
2022. máj. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
95%
Amennyit a gyerek igényel.
2022. máj. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
55%
Én pl azt kértem alsóban is mindig (14 éven át tanítottam), hogy alsóssal se tanuljanak. A házi a gyereké. Ne segítsen a szülő, ne javítsa ki, mert tudnom kel, ki mire képes önállóan, mi az, amit még gyakorolni kell, meddig nem léphetünk tovább. Ha mindenki a szülő segítségével megírt vagy általa javított házit mutatja, az nem segít. Azt is szoktam kérni, hogy tárgyanként max 15 percet dolgozzanak, nem baj, ha nincs kész, nincs büntetés. Ha nem akarják félbehagyni, akkor viszont rajzoljanak oda egy virágot, bármit, amiről tudom, hogy hosszabb idő kellett. Ez informatív.
2022. máj. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
91%
Velem sosem kellett együtt tanulnia a szüleimnek. A húgommal még középiskolás korában is. (Ő is diplomás lett, ápolónő,szóval nem az volt a baj,hogy h.lye a gyerek)
2022. máj. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
70%

7-es


A mai tanárok (tistelet a kivételnek) közel sem ilyenek. Az unokahúgom barzasztóan ír és olvas (már 3. osztályos). Amikor megkérdeztem a tanítónénit, hogy ilyen írással és olvasással, hogy lehet 4-es 5-ös tanuló, akkor azt válaszolta: azért ad mindenkinek jó jegyeket, hogy ne szomorkodjanak a gyerekek.

A tanítónénit marhára nem érdekli, hogy a gyerekek tanulnak-e.


Egy ismerősöm fiának pedig minden alkalommal értékelte a házifeladatát a tanár. Ha összegyűlt 5 hibás/hiányos házifeladat, akkor 1-est kapott.

2022. máj. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
83%

Gyerek és tantárgyfüggő.

Ha igényli és a jegyei sem a képességei szerint alakulnak, akkor igen.

"Mindig kérdezem, hogy megtanult e mindent"

Ne ezt kérdezd, hanem a tananyagot.

Mondja fel a verset, kérdezd ki az új szavakat idegen nyelvből, tegyél fel kérdéseket a tananyaggal kapcsolatban.

2022. máj. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!