Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Tanulás figyelemzavaros...

Tanulás figyelemzavaros gyerekkel?

Figyelt kérdés

Egy kész rémálom minden itthoni tanulás és lecke írás. Anyukák, akiknek van ebben tapasztalata, tudnátok segíteni? 5 percre sem köti le a figyelmét a tananyag...

10 éves gyermekről van szó.


2022. jún. 2. 11:11
1 2
 1/11 Kólauborkával ***** válasza:
91%
Én korepetálni szoktam és ha van rá lehetőség akkor a kedvenc játékukkal közelítem meg a matekot. Sajnos más tárgyakban nincs ötletem.
2022. jún. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%

Mozog eleget?


Van papírja róla hogy ADD-s?


Voltatok kivizsgalason vagy csak te mondod hogy figyelem zavaros?

2022. jún. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

5.-es fiam érintett. Szerencsére nem kell nyaggatnom ezzel, mert mindent megtanul a suliban. Tanulószobáról csak akkor jöhet haza, ha kész a lecke. Néha, muszáj itthon is, memoriter vagy vázlatírás, esetleg 1-2 matekfeladat. Rendszerint 1 órás könyörgés előzi meg az 5-10 perces tanulását.

Egyszerűen elengedem a dolgot. Így is jó tanuló.

2022. jún. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
18%

Hát az jó, ha így is jó tanuló, hát akkor mégis minek kéne nyektetni?

Sajnos az enyém nem valami jó tanuló. A füzetei valami rémesen néznek ki, szét vannak szakadva kb. az első héttől kezdve. Én nem merem bent hagyni tanulószobán, mert a magatartásával is gondok vannak, és azt hiszem jobb, ha minél kevesebbet van bent. De a tanulás egy rémálom.

Néha még az írásbelit sem hajlandó megírni. Szerintem is az a legjobb megoldás, ha ráhagyod, mert belebolondulni nem kell. Sajnos én sem tudom mindig megtenni, én magam elég maximalista vagyok.

De az a baj, hogy minimális belső motivációja sincs. Nulla. Egyáltalán nem érzi, hogy ez az ő dolga lenne, és nem is akarja megtanulni. Elmenne táska nélkül iskolába.

Szerintem ha kettes, hármas tanuló lesz, akkor is fel fogják venni valahova, én ezzel szoktam magam biztatni. Most 5.-es, és nem mondanám, hogy huh, de sokat kell tanulni, de nem tudom mi lesz 7.-8.-ban. Mivel kis iskola, úgyis ugyanazokhoz a tanárokhoz bukna lesz, szóval én bízom benne, hogy át fogják rugdosni. Persze most még 3,4-es tanuló, de nem tudom mi lesz később. Én már nagyon örülök, hogy itt az év vége.

Nekem 2 hete felajánlottak egy állást, amivel nagyon sokat kéne utazni, nem vállaltam el, de néha gondolkodom, hogy jó nagy hüly.e voltam. Legalább nyugtom lenne.

2022. jún. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam is figyelemzavaros de mindig jól tanult ,csak figyelmeztetni kellet hogy házit csinálja meg ,ő órán álmodozott mindig így az első padban ült mindig .
2022. jún. 3. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Köszönjük ötös, ez sokat segített!
2022. jún. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó tanuló, de a füzetei, könyvei, mint a trágya. Szétszaggatva, gyűrva, firkálva... külalakja, füzetvezetése förtelem... és igen, mindig is napközis volt, felsőben is tanulószobás, mert a többiekkel könnyebben megcsinálja a házit tanári irányítással, mint itthon velem. 4 (6) után. Ráadásul még ha nem is jó, de legalább kész van, ennyit akkor is ellenőriznek, ha a tanulószobás tanár éppen nem ért adott tantárgyhoz. A magatartását meg ha bírják 8-14 között kezelni, akkor az a maradék másfél-két óra már nem lehet gond.
2022. jún. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ezen én is gondolkodom, hogy jövőre beadom. De egyébként gond a magatartás, mert nem mindegy, hogy 5 vagy 8 órában kell jól viselkedni.
2022. jún. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Figyelem koncentracios gyakorlatokat kellett volna már kicsi koratol is beiktatni, éveken át. Amik játékos fejlesztések es nem kötelezo szigoru tanulás.
2022. jún. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
*De itt a nyár. A koncentracio fejlesztesre gyúrj legetoleg szakirodalommal vagy pl szakszolgálati tanácsadásokk.
2022. jún. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!