Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Megbuktathatják a 3.-os...

Megbuktathatják a 3.-os lányom általánosban?

Figyelt kérdés

A lányom énekből "bukásra" áll, énektagozatos osztályba jár ezért nagyon komolyan veszik.. Idén beláttam, hogy nem szereti ezt az iskolát, az ilyen jellegű órákat, és bevallom én sem rajongtam érte gyerekként.

Tehát ha úgy döntenék, hogy mas iskolába akarom át íratni, ami nem enektagozatos, akkor megbuktathatják és újból harmadikos lenne, vagy mehetne negyedikben?

Nem tudom a jelenlegi szabályokat ezzel kapcsolatban.


2022. jún. 9. 08:57
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
89%
Ez komoly??? Képesek lennének ének miatt osztályt ismételtetni????
2022. jún. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
75%
Ezek bolondok!
2022. jún. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
96%

Próbáld meg megbeszélni a tanárral, hogy úgyis elviszed a gyereket, engedje át, vagy adjon valami lehetőséget, hogy javíthasson...

Ha megbukik, akkor akár itt, akár máshol, de ismételnie kell. Az én időmben ráadásul készségtárgyból (pl. ének) nem volt pótvizsga, most nem tudom, hogy van ez.

2022. jún. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
93%
Ha csak egy tárgy, akkor tehet javító vizsgát. Ha közben átíratod egy másik iskolába, ott augusztusban biztos, hogy könnyűszerrel átmegy az ének javítóvizsgán.
2022. jún. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
28%
Ha 3.ban bukásra áll bármiből, akkor nem elég érett az agya, hogy negyedikbe menjen. Oke, utálja, es akkor mi van? A kémiat se fogja szeretni. A harmadikos követelmény kb. nulla, ha nem tudja kettesre teljesiteni, ott bajok vannak.
2022. jún. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
84%

Hogyan gyűlöltessük meg az iskolát egy életre egy 10 éves gyerekkel.


Elmeháborodottak.

2022. jún. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
42%
Egyébként mi a követelmény harmadikban énekből? Népdalok? Szolmizálás? Dórèmifá? Violinkulcs? Vagy mégis mi nem megy ennyire?
2022. jún. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
96%

Nem hinném, hogy egy olyan gyereknek, aki mondjuk matekból és nyelvtanból tudja teljesíteni a követelményeket ne lenne "elég érett az agya". Simán lehet, hogy egyszerűen csak utál szerepelni, nem hajlandó az osztály előtt énekelni, és emiatt áll ilyen rosszul. Vagy kinézete magának a tanár. Ezeket a körülményeket nem ismerjük.

Szerintem is próbálj meg beszélni a tanárral, esetleg az igazgatóval is akár. Kérd meg, hogy adjon valami számára is teljesíthető javítási lehetőséget.

2022. jún. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
27%
Pont azért nem erett, mert nem csak abból kell teljesíteni, amiket szeret. A 2-es meg elmegy, de ahhoz, hogy valakit megbuktassanak, tényleg nagyon-nagyon butuskának kell lenni, vagy vállalhatatlanul viselkedni a tanárral.
2022. jún. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
93%

Ugyan már. Nálunk 2 csoport volt énekből a kóristáké és a sima. Én a kóristasban voltam, és ott is komolyan volt véve, versenyekre jártunk stb.


Viszont ha visszautasítottam volna pl szégyenlősség miatt az éneklést, sorra kaptam volna az egyeseket, és Marika néni simán megbuktatott volna, nyugodjék békében. Nagyon szigorú volt, és komolyan vette ezt. Arany minősítés alá sose estünk, másik kórusa megnyerte többször az év kórusa díjat, és erre nagyon büszke volt. Simán buktatott volna rossz hangért!

2022. jún. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!