Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szeptemberben született...

Szeptemberben született gyerek mikor kezdheti az iskolát?

Figyelt kérdés

Augusztus 31. a határ ugye az oviban is, utána folyamatosan beíratható ha betöltötte a 3. évét.


Sulival mi a helyzet?

Aki szeptember 1. napon született az csak a következő évfolyamban kezdheti az iskolát vagy esetleg kérvényezhető a felvétele ha iskolaérettnek mondják? (Szept 1. lesz 6 éves)

Nem most aktuális még, csak érdekel a téma


2022. jún. 17. 17:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Kérvényezhető. Január elején az oktatási hivatalnál. Ugyanazt kell kitölteni, mint annak, aki halasztatni akar.
2022. jún. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
A mi ovinkban volt egy ilyen kisfiú, szept.1. lett 6 éves. Ők nem akarták még vinni iskolába, így nem kérvényezték, de lett volna rá lehetőségük.
2022. jún. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
54%
Ne akarj neki rosszat. Olyan irgalmatlan mennyiségű anyagot adnak le évente, hogy azt egy éppen hogy 6 éves nehezen követi.
2022. jún. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
46%

Szeptember 2-án született a lányom, szóval az első osztály 2. napján volt a 7. szülinapja.

Nem mi akartuk így, de nem is hallottunk róla, hogy esetleg mehetett volna 1 évvel előbb akár

2022. jún. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm

Van még egy kis időnk az oviban, de szerettem volna tisztán látni mik a lehetőségeink :)

(az óvónő mindig siet, nem most aktuális ezt megkérdezni tőlük)


Ügyes, okos, nyugodt, és pont 1 nap a határidő, ezért gondoltam talán beférhetne

Majd alakul, köszi mégegyszer a felvilágosítást

2022. jún. 17. 17:32
 6/16 anonim ***** válasza:
14%

3,

én októberi vagyok, és kezdtem anno szeptemberben.

És nem tanulnak ma sem többet.

2022. jún. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%
#4: Legutóbb két-három éve változtatták a tantervet. Hacsak nem akkor jártál általánosba, nincs igazad.
2022. jún. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%

A harmadik osztályt végezte a fiam, és de,többet tanulnak, mint anno mi.

A lányom szeptember 9-én született (még csak 2 éves lesz), én kifejezetten örülök, hogy nem kell 6 évesen iskolába mennie.

2022. jún. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
88%
A lányom szeptember 22 .-én született, nekünk szóltak az óvónők, hogy kérvényezem, de nem tettem, maradt még egy évet oviba
2022. jún. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
52%
Ne akard már eldönteni mindenki nevében eldönteni, hogy mi jó. Én például ki nem állhattam az ovit, büntetés lett volna még egy évet ott szenvedni. Időpocsékolásnak és rémálomnak tekintettem a többi gyerekkel való játékot, ellenben szívesen gyűjtöttem az információt, tanultam. Nem a kor alapján kéne dönteni mi a gyereknek a jó, hanem a személyiségét figyelembe véve. 1 év egyébként sem számít annyit. Én például akkor sem lettem volna szociálisan fejlettebb, ha 10 évesen kezdem az első osztályt.
2022. jún. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!