Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogyan készültetek az első...

Hogyan készültetek az első osztály elkezdéséhez?

Figyelt kérdés
Munkafüzeteket csináltattatok a gyerekekkel, vagy valahogy előzetesen készültetek a gyerekkel? Köszi! Főleg olyanok válasza érdekelne, ahol jó eredményekkel zárta az évet a gyerek. Hogyan tudnék segíteni, hogy könnyen és sikeresen vegye az akadályokat?
2022. júl. 9. 14:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Miért kéne készülni?
2022. júl. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy kell-e. Ez a kérdés:) Nem szeretném, hogy később esetleg az én hibám lenne, ha nem boldogul az iskolában. Ennyi.
2022. júl. 9. 14:23
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
Hagyd, hogy legyen gyerek! Hagyd játszani, hagyd, hogy maga fedezze fel a világot! Munkafüzet nyáron és főleg iskola előtt? Előbb megutálja a kötelező feladatokat, minthogy az iskola elkezdődne.
2022. júl. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%

Ne készülj külön, mert ha rossz módszert adsz át, annál nehezebb dolga lesz a tanárnak helyesen megtanítani. Most nem feltétlen az olvasásról van szó, az sokaknak megy már suli előtt.


Az más kérdés hogy mentálisan jó ha felkészültök. Mesélj neki arról, hogy milyen az iskola, miket fognak majd csinálni, milyen jó lesz ha majd tud olvasni, számolni stb. Milyen padban ülni, órarendet nézni, választhat táskát, tolltartót, ceruzákat, színes ceruzákat stb stb stb. Jó erre lelkileg felkészíteni, úgyis az lesz a nagy falat.

2022. júl. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

Azon a hidon akkor kell atmenni, ha mar odaertetek.

Elore nem kell keszulni, utkozben meg majd kiderul, hogy lesz-e szukseg plusz gyakorlasra.

2022. júl. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%
Sehogy. Általános iskola, nem egyetem. Ha nem értelmi fogyatékos a gyerek, simán elvégzi
2022. júl. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nyilván elvégzi, nem is ez a kérdés. Köszi a válaszokat.
2022. júl. 9. 14:33
 8/15 anonim ***** válasza:
96%
Nem gondolom, hogy bármi köze volt a sikeres első osztályhoz, de az én lányom képes lett volna napi 24 órát foglalkoztató füzetek fölött tölteni, ha hagyjuk. Sógornőm óvónő, nála bukkant rá a Színezd ki, és számolj te is meg rajzolj te is csodákra, onnantól állandóan ilyeneket akart csinálni.
2022. júl. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
71%

Igen, mi csináltunk feladatlapokat.

Ez nem zárja ki azt hogy ne legyen gyerek és ne játszon. Napi 15-20 perc feladatozás mellett bőven volt ideje mindenre és nem utált meg semmit, sőt.

2022. júl. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha szereti ezeket a foglalkoztatókat csinálgassa ha van kedve, de direkt ne készísd ilyenekre. Csinálja a nagycsoportosoknak valókat (5-6évedeknek valót), abban sok feladat az írás előkészítés (vonalvezetés stb), írni, olvasni majd a suliban 🙂.

Nálunk az tetszett, hogy ő választhatta ki az iskolai dolgait, táskától (nyilván a fazont én, hogy melyik neki való, de a mintát ő) a füzetcímkéig. Meg beszélgettünk sokat az iskoláról, hogy milyen sok új dolgot fog tanulni, milyen egy iskola, milyen órák lesznek stb

2022. júl. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!