Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogyan akadályozhatnám meg,...

Hogyan akadályozhatnám meg, hogy a szerelmes kiskamasz gyerekem jegyei tovább romoljanak az utolsó évben?

Figyelt kérdés

Most megy nyolcadikba, és bár mindig is kitűnő tanuló volt, hetedik osztályban drasztikusan leromlottak a jegyei: 3,2 átlaggal zárt az évet.

Eléggé beütött nála a kamaszkor, ebben az évben jött meg neki először, megváltozott a baráti köre, lett barátja is. Röviden: kívül-belül megváltozott, és sajnos velünk is egyre szemtelenebb.

A probléma az volt az elmúlt félévben, hogy nem figyelt órán, itthon pedig csak annyi volt a tanulás, hogy gyorsan letudta a házi feladatait. Hiába próbáltunk segíteni neki például felkészülni egy dolgozatra, folyton álmodozott, elkalandozott a figyelme.

Fontos lenne, hogy a következő évben összeszedje magát, mert nagy álma, hogy bejusson a megye legjobb gimijébe (ezt kizárólag ő szeretné, nem mi erőltetjük rá).

Rendszeresen beszélgetünk vele erről, de csak vállat von, és azt mondja, hogy majd összeszedi magát.

Nem tiltjuk a barátjától, rengeteg szabadideje van, mégsem érzi, hogy a kötelességére is időt, figyelmet kéne szentelnie.

Utolsó reményként írok ide. Van valakinek ilyesmi tapasztalata? Ha tudsz, kérlek segíts nekünk!



2022. júl. 12. 16:30
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
0%

Ebben a korban tiltani kéne a párkapcsolatot!

Bezzeg az én időmben én még tanultam nem a csajokat lestem!

A csajok se a pasikat!

Sokkal jobb volt!!!! A mai fiatalok nem ismerik a szülői iránti tiszteletet ez is a lmbtq panda hibája!! Tiltani kell a fiújától meg a szros kis barátaitól és megmondani hogy tanuljon!!!!! Az ilyenek miatt lesz sok a hajléktalan bajkeverő akik kiabálnak az utcán!!! Ebben a korban tiltani kéne a párkapcsolatot!

Bezzeg az én időmben én még tanultam nem a csajokat lestem!

A csajok se a pasikat!

Sokkal jobb volt!!!! A mai fiatalok nem ismerik a szülői iránti tiszteletet ez is a LMBTQ PANDA HIBÁJA!! Tiltani kell a fiújától meg a szros kis barátaitól és megmondani hogy tanuljon!!!!! Az ilyenek miatt lesz sok a hajléktalan bajkeverő akik kiabálnak az utcán!!!

2022. júl. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!