Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Van itt olyan akinek a gyereke...

Van itt olyan akinek a gyereke nem beszélt tökéletesen amikor elkezdte az iskolát?

Figyelt kérdés

Mi volt a probléma?

Mennyi idős volt pontosan?

Mennyi és milyen nehézséget okozott ez neki?

A tanár hogy kezelte?


2022. júl. 18. 12:18
 1/3 anonim ***** válasza:
13%
Mondjuk elég súlyos esetnek kell lennie, ha a rendszeres fejlesztés ellenére sem javult megfelelő szintig, mire iskolaérett lett...
2022. júl. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
93%

1-es, megfelelő szintig vagy tökéletesen?

Mert a kérdező a "tökéletesen"-t kérdezte.

Nos, a kislányommal maszek logopédushoz járunk. Egy év múlva fog menni iskolába. Addigra remélhetőleg minden hangot jól ki tud mondani, de ha netán mégsem, attól még el fogja kezdeni az iskolát. Én se tudtam minden hangot jól kimondani, még iskolás koromban is jártam logopédushoz. Ettől függetlenül érthető volt a beszédem, mint ahogy egyre inkább az a kislányomé is. Én az S hanggal küzdöttem (állítólag most se mondom szabályosan), kislányom vagy egy tucat hangzóval küzdött, most már csak az R hanggal van problémája. Nekem iskolában egyetlen tanár sem szólt ezek miatt. Nehézséget nekem nem okozott, egyvalaki csúfolt miatta. A kislányomat senki se bántja emiatt.

2022. júl. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Persze, elég sokan. Még alsóban kijár a suliba a logopédus, és ha kell fejleszti a gyerekeket. Emiatt nem kell aggódnod.

Amikor a fiam volt nagycsoportos beteg lett a logopédus, sajnos kiderült, hogy rákos. Hónapokig várták, hogy akkor visszajön dolgozni, vagy nem, mire kiderült, hogy nem eltelt fél év, aztán meghirdették a helyét, de nem jött senki év közben. Szóval egész nagycsoportban nem volt logopédiai fejlesztés! Akkor most emiatt az összes gyerek maradjon vissza az óvodában? (Sajnos nem tudni miért de legalább a gyerekek fele beszédhibás manapság) Mi jártunk egyébként magánban.

Azért a tanító néninek fel volt adva a lecke.

2022. júl. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!