Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Alsós és felsős gyerekeknél...

Alsós és felsős gyerekeknél még mindig ki vannak tiltva a mobiltelefonok az iskolából?

Figyelt kérdés

Eszembe jutott egy kérdés, hogy én nagyjából 10-15 éve voltam általános, és nálunk akkor ki voltak tiltva az iskolából a mobiltelefonok. Tehát nem arról van szó, hogy órán nem szabad elővenni (az érthető), hanem egyáltalán bevinni se lehetett, az volt a hivatalos, hogy a portán le kell adni. (Ezt persze rengetegen leszartuk, eleve hülyeség, másrészt akkor - legalábbis én - nem a menőzés miatt hordtam, hanem hogy bármikor elérhessem a szüleimet.)


Kérdésem: manapság, a 7-14 évesektől még mindig teljesen ki van tiltva a mobil az iskolából, vagy csak annyi van, hogy órán ki kell kapcsolni? Mi a szabály nálatok az iskolában?

Illetve mit gondoltok, nálunk anno 12-15 éve, miért lehetett teljes tiltás? Tehát annak mi értelme, hogy szünetben sem lehet használni, sőt elvileg nálunk se lehetett volna lenni?



2022. júl. 25. 10:45
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
46%
Nem tudom de erre én is kíváncsi vagyok. Sajnos, simán eltudom képzelni hogy vannak akiknek nem lehet megtiltani hogy ne vegyék elő órán. Elit kölykök, ki ha én nem apuval, anyuval, illetve a hát tudjuk kik, akiknek a jó isten se parancsol, mert apu és anyu csak két osztállyal feljebb jár.
2022. júl. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
98%
Azt hiszem, azért tiltották, hogy ne tudjátok dolgozatnál segédeszközként használni. Tőlünk annak idején vizsgánál elvették pl. a függvénytáblázatot, mert tudták, hogy abba irkáltuk a puskát.
2022. júl. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
38%

Most 21 vagyok.


8.-ig nálunk csak az ingázók vihettek telefont. Persze mélységesen nem érdekelt ez minket, főleg 7.-8.-ban.


Az értelmetlen tiltások meg mindig csak arra jók, hogy a felsőbbrendűek (tanárok) ki tudják fejezni a felsőbbrensűségüket. Csak hogy legyen miért pattogni, ha nem úgy van... (A körömfestés, a hajmegkötés, a hajfestés is ilyen. Semmiben se folyásolja be az oktatást, de nagyon jól bele lehet kötni.)

2022. júl. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nincs és nem is volt soha kitiltva.
2022. júl. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
40%
Nálunk be sem lehetett vinni, ha meg mégis, akkor le kellett adni anno a portán. Sosem értettem ezt a hülyeséget. Bármikor lehetett volna olyan helyzet, hogy a gyereknek hívnia kell a szüleit. Legyen akár egy otthon maradt szendvics, egy éppen akkor megjött menstruáció, vagy egy komolyabb rosszullét.
2022. júl. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nincs kitiltva, csak tilos engedély nélkül használni. Pl amiket írtatok, olyan esetekben lehet használni, de szünetben csak úgy nem. (Órán sem persze.)
2022. júl. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
45%

5!


A mobiltelefonok kora előtt is megoldották ezeket az eseteket.

2022. júl. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
53%

"egy otthon maradt szendvics"


Komolyan?

A szülő ronangáljon a gyerek szendvicsével? Ez a mai elvárás?


"egy éppen akkor megjött menstruáció"


Ugyanolyan. Elvárt lenne, hogy ronanjon betéttel? Ott helyben kell megoldani ilyen helyzetet, nem várakozni.


"vagy egy komolyabb rosszullét"


Ekkor se a gyereknek kell hívni a szülőt, hanem a pedagógusnak.


Hogy maradtunk mi életben mobil nélkül gyerekként?

2022. júl. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
53%

#2


Nálunk el kellett volna vegyék akkor a radírt, a tollat, a vonalzót, az órarendet, a naptárat, a szótárat, a sötétítőt, a fűtőtestet, a padot, a széket, a falat, a táblát, a padlót, a kezünket és még ki tudja mit. :D


A hagyományos puskázásban csak annyi a pláne, hogy kreatívnak kell lenni.


A telefonos puskázót amúgy meg könyebb elkapni, s a puskázást nehéz letagadni.

Könnyebb kiszúrni azt, hogy ha valaki a lába között nagyon néz valamit a pad alatt, mint azt, hogy írás közben megfordítja neha a vonalzót, amin ott van minden képlet.

Ráadáaul a telefonos puskázó nem tudja letagadni, ha a tanárnak feltűnt, hogy valami nincs rendben, míg egy hagyományosan puskázó igen. Nálam pl volt olyan hogy pár kulcsmondatot raírtam a tolltartómban levő órarendre. A tanárnak fel is tűnt, hogy nagyon nézem a tolltartóm, s azt mondta pakoljam ki, hogy mi van ott. Én az órarendes rekeszből full nyugodtan egyszerre kivettem mindent, a kivevéssel együtt meg is fordítottam, s elkezdtem sorolni, hogy van ilyen vonalzó, olyan vonalzó, szögmérő, naptár, stb. S ezzel visszatetette, pedig puskáztam.

2022. júl. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
31%

#8


10 éve is bement a szülő az iskolába a gyerek szendvicsével.


Egy általános iskolás pont hogy nem tud megoldani egyedül egy ilyen helyzetet. Egyrészt nem is biztos, hogy van akitől kérni betétet, másrészt meg nincs ahogy kérni. Ahogy egy fiú meghallotta, megy a cikizés...



Elektromosság, fűtés, gyógyszerek, nyugdíjj és kerék nélkül is életben maradtak az emberek. ;) Nem is értem mit keresel az interneten, pár évtizede anélkül is életben maradtál.

2022. júl. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!