Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A lányom most megy ötödikbe,...

A lányom most megy ötödikbe, és nem érti, amit olvas! Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Eddig semmi nem tűnt fel senkinek. Alsóban jó tanuló volt, szépen, folyékonyan olvas hangosan. A tanító néni úgy adta le az anyagot, hogy aki odafigyelt, annak otthon a könyvet ki se kellett nyitnia, anélkül is ötöst írt. Kötelező olvasmányuk nem volt.

Most feladták nekik A Pál utcai fiúkat nyárra, és ha nekiül olvasni, egy percen belül sírva fakad, hogy ő ezt nem érti. 15 percébe telik, hogy végigrágja magát egy oldalon, és utána nem tudja megmondani, miről szólt.

Sajnos olvasni egyébként se szeret, talán 2 vagy 3 egyszerűbb könyvet olvasott ki egész életében. Én nem erőltettem, mert azt gondoltam (talán hibásan), hogy az olvasás örömforrás, amire meg kell érni. Csecsemő kora óta kihagyhatatlan az esti mese, mivel van egy bátyja, ő már ebbe született. A mai napig olvasok neki minden este, igényli is.

Létezik, hogy van valami problémája, ami eddig nem tűnt fel? Hogyan tudnék segíteni neki? Így nagyon nehéz lesz felsőben pl.törit tanulni.:(


2022. aug. 2. 22:01
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem itt a gond az hogy egyszerűen nem köti le az olvasás és lehet maga a sztori nem is érdekli. Haegy számára érdekes dolgot kell olvasnia lehet azzal nem lenne semmi probléma, és akkor itt nem az a gond hogy nem érti amit olvas hanem csak szimplán nem érdekli, és kész erőltetésnek veszi. Magát a mondatokat is szerntem úgy olvassa el hogy direkt oda sem figyel mert nem érdekes számára.

Lehet később a történelemmel semmi gondja nem lesz mert ha érdekes lesz számára az anyag akkor nem biztos hogy ez probléma lesz.


Én kezdésnek bepróbálkoznék egy olyannal ami talán érdekelheti mondjuk egy esti mesével hogyolvassa el Ő és próbálja meg utána magától elmesélni mit olvasott.

2022. aug. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
90%
Add a kezébe a Harry Pottert, talán jobban érdekli. Kis szerencsével kiderül majd, hogy csak a Pál utcaival van problémája. Azon én is nehezen küzdöttem át magam, pedig én imádok olvasni.
2022. aug. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
85%

Én is érte gondoltam, amit az első mond.

Egy mai fiatalnak, pláne lánynak a Pál utcai…. Mikor lépünk túl ezen??

2022. aug. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem sosem olvasott könyvet, így a pál utcai fiúk elsőnek brutális.

Nézzétek meg elsőnek filmben. Utána fokozatosan olvassátok együtt

2022. aug. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
95%
Velem is van olyan, hogy egy sztori annyira nem fog meg, hogy csak azt veszem észre hogy 'olvasok', de közben meg teljesen máshol járt az eszem, és semmi nem maradt meg. Lehet, hogy őt sem érdekli...
2022. aug. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg hogy egy rövid mesét, történetet, gyerek újsagot adsz a kezébe olvasni, majd kérdéseket teszel fel hogy értette-e. Ha igen, nem lehet semmi gond, csak tényleg a kötelező olvasmány nem érdekli. Én az egri csilagokkal voltam így, legalább hatszor kezdtem újra az első 40 oldalt, mert fogalmam nem volt róla mit olvastam. Amúgy faltam a gyerek regényeket, újságokat, de ez nem ment.
2022. aug. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
79%

Nem véletlen okoz még érettségin is problémát az értőolvasás. Ez nem megy a gyerekednek sem.

Nem hiszem, hogy az érdeklődés hiányáról lenne szó, a Pál utcai fiúk azért nem az az élvezhetetlen kategória (még ha nem is egy Harry Potter).


Próbáljátok meg hangoskönyvben, úgy láttam, fent van youtube-on. Persze szakaszosan hallgatva.

2022. aug. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
98%

Nekünk is a Pál utcai fiúk a kötelező olvasmány idén nyáron! Eddig nálunk sem volt soha ilyen feladat a nyárra. (Plusz adott még 5 feladatot is az új tanárnő, amit nem fog megcsinálni, de ez más kérdés!)

Nekem Fiam van és Ő sem érti teljesen...én úgy szoktam Vele olvasni, hogy Ő felolvas nekem egy oldalt, én Neki egy oldalt, és mindig megbeszéljük ki, mit olvasott. Így megvan a közös időtöltés is, és érti is a könyvet...

2022. aug. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
98%
Ismertess meg vele novellákat és más témájú történeteket. Nekem az Aranyember és A kőszívű ember fiai volt ilyen kihívás, a kettőből együtt maximum 20 oldalt tudtam elolvasni, pedig esküszöm igyekeztem. Lesz olyan, ami leköti és felfogja majd.
2022. aug. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
95%

Mennyi emlékem előtört.. Gyűlöltem A Pál utcai fiúkat olvasni, pedig magát az olvasást szerettem, a filmet megnéztem, de nagyjából ennyiben ki is merült az érdeklődésem. Ugyanez volt A kőszívű ember fiaival is. Olvastam, magamra erőltettem, de egyszerűen mindenhol máshol járt az eszem, csak ott nem, ahol kellett volna. A szövegértésemmel szerencsére sosem volt gond, de nem a kötelezőknek hála..

Valami olyasmi könyvet kellene a kezébe nyomni, amit esélyes, hogy élvezettel olvasna. Nekem pl. a ponyclubbos könyvek, Leiner Laura könyvek, A két Lotti, ilyesmik voltak a kedvenceim.

Aztán sok fiatalnál láttam az Egy ropi naplója című könyveket is, meg a Geronimo Stilton könyveket.. Ha olyan a sztori, és magával ragadja, akkor egy idő után megszereti az olvasást, és talán a kötelezőkkel sem gyűlik meg a baja..

2022. aug. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!