Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mekkora előnye vagy hátránya...

Mekkora előnye vagy hátránya lenne ha gimnáziumban külföldi svájci iskolába járna egy gyerek?

Figyelt kérdés
Nagyon elgondolkodtam benne, hogy lehet könnyebben tudna elindulni az életben.
2022. aug. 8. 12:09
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Hát ha ez anyagilag megoldhato nálatok akkor nem látom értelmét a kérdés kiírásának
2022. aug. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem teljesen mindegy hogy az érettségit hol teszi le 🤔


De mennyire van nyelv ismerete?


A 14 évesedet te kiengednéd egyedül külföldre tanulni?

Vagy ti is mennétek?

Mert a lakhatást és a támogatást (nem az anyagira gondolok itt elsősorban) hogy oldanátok meg?


Szóval bennem nagyon sok kérdés merült fel, még előnyét nem is nagyon látom. Max h az egyetemre perfekt nyelvtudással megy majd

2022. aug. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
Svájcban éltek? Ha nem, felejtős. Max a magániskola, ami még svájci pénztárcához mérve is iszonyú drága. Gimnáziumban sok svájci gyerek sem jut be, nagyon magasak a követelmények, magyar általánossal nem fog bekerülni. Szakmát tanulhat, de ha egyetem a cél, nem a legjobb út.
2022. aug. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Gimnázium, kozepiskola teljesen felesleges. Az érettségit le tudja tenni itthon is, külföldi főiskolának vagy egyetemnek lenne max értelme.
2022. aug. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

azzal azért vigyázz, hogy svájcban tanulnak adott tartomány nyelvén, meg mellé még angolul ami kötelező és egy másik idegen nyelven. beszél a gyermeked ennyi nyelvet úgy, hogy az egyikből lépést tart az anyanyelvi csoporttársaival?

plusz a svájci rendszer gyerekkortól szűri, hogy ki mehet majd egyetemre, és akinek nincs képessége a magoláshoz, azt időben olyan pályára terelik, ahol kibontakozhat és kihasználhatja a képességeit, nem mint magyarországon, hogy boldog-boldogtalant a diplomával kínoznak, mert miért is lenne hasznosabb egy jó szakember, mint egy lelkileg megnyomorított, semmirekellő bölcsész? együtt tudnál élni a tudattal, hogy svájcban taníttatott szemedfénye nem négydiplomás csilivili értelmiségi lesz?

2022. aug. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem beszéli tökéletesen a nyelvet akkor nem. Középiskolás korban már nem szabad nyelvet nem (kiválóan) beszélő gyereket külföldi iskolába tenni, mert rosszabb helyzetbe kerül mintha itthon érettségizne.
2022. aug. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%

Inkább magyar magánsuli, elit gyerekekkel, elit tanárokkal, plusz cserediákprogram (pl afs)


Később pedig külföldi egyetem (vagy szintén magyar egyetem, és erasmus év/félév(ek))

2022. aug. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!