Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Iskolások szülei! Mennyire...

Iskolások szülei! Mennyire észrevehető nálatok a pedagógushiány? (Megyét is írjatok, légyszi!)

Figyelt kérdés

Nálunk egyedül technika tanár nincs, minden osztálynál az osztályfőnök tartja azóta.

De ahogy múlnak az évek, a matematika, fizika és kémia oktatás is problémás lesz.



2022. aug. 18. 16:09
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk kettő nyugdíjas van, de ők csak napköziben vannak. A szomszédos településen nagyon nagy a hiány. Nálunk óvodavezető hiányzik.
2022. aug. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%
semennyire. Komárom-Esztergom megye
2022. aug. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
83%
Semennyire. Debrecen.
2022. aug. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
79%

Majd kiderül szeptemberre.

Most még nem tudják a szülők.

2022. aug. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
85%

Az a baj, hogy ezt egy szülő nemigen tudja megítélni.

Ugye 26 óra a plafon, amit egy ped. tarthat. Nekem és szintén szakos kollégáimnak 30-on felül volt az óraszámunk érettségiig, mert nem volt elég kolléga. Szülő ebből annyit lát, hogy nincs hiány, minden órát szakos tart.

A minőséget meg hagyjuk 30+ heti óránál...

Szóval nehezen megítélhető ez a szülői oldalról szerintem.

2022. aug. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
80%

Székesfehérváron az egyik középiskolában 9.-ben matekből a gyerekek részt vett bejegyzést kaptak, mert az tanított, aki éppen ráért.

Egy alföldi városban januárig egyetlen angol óra sem volt megtartva.

Ez a helyzet fog eszkalálódni. Nem lesz csoportbontás, de majd lesz magántanár annak aki meg tudja fizetni.

2022. aug. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
87%
A gyerekeim iskolájában nincs tanárhiány. Budapest 11.kerület 6 évfolyamos gimi.
2022. aug. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
75%

Ez szerintem mindenhol nagy probléma.

Attól még, hogy a szülők azt látják, hogy minden óra meg van tartva a gyereknek, és beírják ide, hogy nincs gond, az nem azt jelenti, hogy nincs tanárhiány. Sokszor az adott képesítéssel nem rendelkező tanár tartja meg az órát.

TÖkölön és SZigethalmon pl az általános iskolában 7 fő tanárt/tanítót keresnek. Ezt nem feltétlenül érzékeli a szülő, mert valaki úgyis bemegy órát tartani így is.

A zalalövői általános iskolában egyáltalán nincs kémia-fizika szakos tanár. És ez csak a jéghegy csúcsa. Egyre többen mennek nyugdíjba, és a helyükre nincs senki.

2022. aug. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
39%

Nekem pont technika szakos diplomám is van, de itt nem hirdetnek, pedig megyeszékhely,

nem kevés iskolával, de más tanari állás is alig van a közigálláson. Jelenleg munkanélküli vagyok, így a tanári állasokat is szoktam nézni.

2022. aug. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
62%

Nem technika tanárból szokott hiány lenni.


Alsós tanító és napközis felügyelőből van nagyon kevés, illetve felsőben a kémia-fizika szakosokból.

2022. aug. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!