Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Első osztály - online oktatás?

Első osztály - online oktatás?

Figyelt kérdés

Szerintetek elképzelhető, hogy online oktatásra fognak áttérni, akár már az elsősök is?


Kisfiam idén kezdi az iskolát, megmondom őszintén, nem tudom, hogy az alsó tagozatra is vonatkozott (néhány iskolában), hogy online volt, vagy csak a felsősöknek?


Ahol esetleg tavaly volt, hogyan zajlott?

Az az igazság, hogy nekünk még számítógépünk sincs, tudnánk venni, nem arról van szó, egyszerűen csak nincs rá szükségünk…


2022. aug. 23. 14:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
79%
Amikor lezarasok voltak, akkor igen, az első osztályosokra és mindenkire vonatkozott. Személyes tapasztalatom nincs, csak ismerostol tudom, hogy nem volt könnyű dolguk a szülőknek... Sem. Amúgy szerintem igen, most is benne van a pakliban, de nem feltétlen a covid miatt, hanem a súlyos pedagogushiany és kifizethetetlen rezsi miatt intezmenyszerte.
2022. aug. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
77%

Azért számítógép és internet legyen. Valamint e-mail címetek és FB-profilotok. Legalább egyvalakinek. A tanítónő jó eséllyel létre fog egy FB-csoportot és rengeteg praktikus információt, valamint a házi feladatokat is ott fogja küldeni. Nálunk az iskola hivatalos tájékoztatásokat is e-mailben küld.


Viszont mivel a "k" betű rajzolását nem lehet képernyőn keresztül megtanítani, az elsősöknél ameddig csak lehetséges, jelenléti oktatás lesz. A járvány már nem fog annyira felfutni (legalábbis remélem), a gázhiány ill. a gáz ára meg csak nem lesz olyan, hogy a közintézmények működését ellehetetlenítse. Szóval nagy valószínűséggel egész tanévben jelenléti oktatás lesz.

2022. aug. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
81%

2020-ban érintette az elsősöket is, rengetegen ismételtek évet miatta. Tavaly az alsósokat "megkímélték", csak időről időre voltak karanténba küldve és olyankor online.

Egyébként sokan félnek tőle, okkal.

2022. aug. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
89%
Igen, elsőssel és másodikossal is voltunk onlineban. Nálunk nem voltak jellemzőek a megtartott online órák. Inkább ppt-ket, videókat küldtek a tanítók, és heti 1-2 zoom-os órát inkább csak a csacsogás kedvéért tartottak meg. Egyik gyerekem se bukott meg, sikeresen megtanulták, amit kellett.
2022. aug. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk tavaly szerencsére csak 1 hétig volt online, mert volt egy covidos az osztályban.
2022. aug. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
86%
Az én fiam elsős volt amikor bejött a covid, online oktatás nem volt csak megkaptuk a rengeteg feladatot és otthon kínlódhattunk.... Szörnyű volt, komolyan mondom... Nem a semmiért külön szakma az oktatás, fogalmam sem volt, hogy bizonyos dolgokat (amik nekünk már alap dolgok) hogy magyarázzak el a gyereknek... hogy mutogassam, hogy megértse. Nagyon sajnáltam őt is és magamat is, volt, hogy együtt sírtunk... Nehezen viseltük.
2022. aug. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
92%
Nem volt vicces. 🫤 Krétán kapták a feladatokat. Nem az volt a probléma, hogy ne tudnánk összeadni 3+5-öt, vagy megoldani szöveges feladatokat, hanem, hogy hogyan magyarázod el egy 6-7 éves nyelvén úgy, hogy meg is értse. Meg a betűtanulás… 😓 Szóval nem könnyű. Nem véletlen tanulnak 4-5 évet főiskolán.
2022. aug. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
88%

Ha a fűtés miatt merült fel benned, akkor nyugodj meg, általános iskolában nem fogják meglépni. Elmondom miért:

Egy első-másodikos gyereket nem lehet otthon egész napokra magára hagyni. A covid idején az, aki semmiképp nem tudta megoldani a gyerekfelügyeletet, bevihette az ügyeletbe. Egyszerűen nem lehet olyan helyzetet teremteni, hogy semmiféle sürgősségi gyerekfelügyeletet nem biztosítanak, hiszen nem lehet pl. egy orvos vagy egy áruházi dolgozó home office-ban. Ha viszont tíz gyerek bemegy a suliba, akkor azokra már ugyanúgy fűteni, világítani kell, mintha ötszáz lenne bent. Nem tudom, egy távfűtött iskolában technikailag mennyire megoldható, hogy pl. csak egy tantermet fűtsenek.

Középiskolában már jobban el tudom ezt képzelni.

Amúgy igen, volt online oktatás elsősöknek. Ne akard kipróbálni.

2022. aug. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
94%
Az én fiam is elsős volt, mikor bejött a covid. Nagy élmény volt, mit ne mondjak.
2022. aug. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Természetesen van internet, facebook, e-mail, de az okostelefon átvette a szerepet, nem ülünk sz.gép vagy laptop elé, ami fontos, arra bőven elegendő volt a telefon, eddig.

Szükség esetén veszünk, nyilván.


Nem tudtam pontosan, hogy alsósokra is vonatkozott-e, de akkor van rá esély, hát szomorú.

Mi nem pedagógusok vagyunk, hogy tanítsunk, meg hát a szabadságok is minimál számban vannak, nem lesz könnyű megoldani, de a nem megfelelő tanítás miatt jobban aggódom..


Nálunk pl. az oviban sem volt karantén. Egy óvónő volt covid pozitív, de nem zárt az intézmény, csoport sem került karanténba. Mi sem kaptuk el szerencsére.

2022. aug. 23. 15:31
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!