Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Honnan tudnám a leckéket...

Honnan tudnám a leckéket megszerezni?

Figyelt kérdés

Gyermekem osztályközösségét az előző osztályfőnök teljesen szétzúzta. A gyerekeket egymás ellen uszította, voltak kipécézettek, akik betöltötték a szóbeli boxzsák szerepét, kiutaltak közösen őket. Nagyon sokan el is mentek az amúgy jó nevű ált.iskolából miatta. A mostani osztályfőnök a haját tépi, érzékenyíteni viszi majd őket egymás iránt, mert azt mondta, ilyen osztályt még ő sem látott... A gyerekek durván bánnak egymással, megy a bullying, a szülők klikkeket alakítottak ki, ahol a bent lévőkön kívül átnéznek mindenkin, szó szerint lesz.rják a másikat.

Mivel mi se milliomosok, se csókosok nem vagyunk, egyik klikkben sem vagyunk benne, így kínszenvedés a leckékhez hozzájutni. A hiányos házi feladatok miatt sokszor kapott kisegyest a gyerekem, illetve lemaradt. Ezt többször szóvátettem, persze minden irányban süket fülekre találtam.

A héten beteg lett a fiam, így hétfőtől ment a könyörgés. Egyetlen anyukában volt a kb.40 ember közül annyi, hogy egyik nap elküldte, de már csütörtök van, és hiába kérem a FB csoportban, és látom, mennyien látták, mindenki tojik rá.

A legszebb, hogy az egyikük ott tanít, igen, az osztályt is! De mivel ő is egy bántalmazó tanár, alázza a gyerekeket, így őt sem érdekli.

A kérdésem: ha az osztály egyik tagjától sem kapjuk meg napokig a leckéket, és a tanárok elérhetetlenek, honnan tudnánk beszerezni? Van az iskolákon belül erre szabály, lehet valahova fordulni ezzel? Ti hogy oldanátok meg? Csak 2-3 szülő van az osztályban, akikre rá vannak szállva, mind könyörög a leckékért. Sokszor volt balhé is ebből, ilyenkor a "felnőtt emberek" kiröhögik, aki csak a tananyagot szeretné a gyerekének...



2022. szept. 15. 10:16
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

1, Írd meg a szülőknek, hogy felnőtt emberek vagytok, kéretik úgyis viselkedni. Attól, hogy a gyerekek utálják egymást, bennetek lehetne annyi, hogy az alapvető emberi tiszteletet megadjátok egymásnak. Ezzel a gyerekeknek is példát mutattok. Ezért szeretnéd kérni, hogy valaki adja meg a házifeladatot.


2, Kérd el attól a szülőtől, aki szintén nincsen jóban a többivel, hátha együttérez. Mond neki, hogy természetesen cserébe te is segítesz legközelebb, bár ha eddig nem tetted mikor kellett neki az elég gáz.


3, Hívd fel az iskolát és kérdezd meg mi a teendő ilyenkor.

2022. szept. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég durva sztori...


Az ofő látszik normálisnak, őt kérdezted?


De én is elgondolkodnék, hogy máshova vigyem a gyereket. Biztos jó ez neki?

2022. szept. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Írj az osztalyfőnöknek emailt, ha nem válaszol az iskola igazgatónak.
2022. szept. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
82%

Nekünk is volt ilyen FB szülőcsoport, ahol kéregettük a leckét. A 22 fős osztályból mindig 2 szülő volt, aki elküldte. Aztán az ofő szülőin lecseszett mindenkit, hogy mégis mit képzelünk, a lecke kinyomozása nem a szülők feladata. Hanem a gyerekeké, és megtiltotta, hogy használjuk ezt az oldalt.

Én magam is értetlenül állok a dolog előtt. Igen, régen más volt, de most már itt a digitális világ. Ott a Kréta, mégis miért nem írják be a tanárok a leckét? Erre is mindig az volt a válasz, hogy nekik az nem dolguk. Miért nem? Miért van a Kréta, ha nem kell használni?

Szerintem a tanárnak nincs joga egyest adni házi feladat hiányért, ha nem írja be a Krétába, hogy mi a lecke. Persze el lehet kérni egy másik gyerektől. De mi van, ha esetleg ő rosszul írta fel, vagy hiányosan? Akkor ezért kapjon egyest a gyerek?

Én szülőin ezt mindenképp szóvá tenném.

2022. szept. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Megírtuk, hogy a gyerekek miatt kérjük a leckét, velük csesznek ki, ha nem adják meg.

Ha nem kapjunk meg, el szoktam kérni olyantól, aki szintén ilyen helyzetben van, de sokszor hiányosan adják meg, és mivel osztályon belül vannak csoportok, az adott tantárgy leckéit ők nem tudják megadni. Ellenben meg tudná adni az anyuka, aki pont azt tanítja, de nem teszi...

A mostani osztályfőnök igen, normális, már kérte a szülőket, de senkit sem érdekel, mint ahogy eddig sem.

A másik gyerekem is ide jár, ott szuper az osztály, mindenki rendes, segítjük egymást.

Szóval ezért én biztos nem fogok elköltözni, még szép is lenne! Ezt valahogy meg szeretném oldani.

Jó ötlet, hogy hívjam fel az iskolát, de ilyenkor ki az illetékes?

2022. szept. 15. 10:48
 6/30 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Ezt én is így gondolom. A tanárok szerint jár az egyes, mert hát őket nem érdekli, ha az osztály ilyen szemétláda, ez a mi dolgunk. Oldjuk meg. Szóvá tettük mindenhol, de azokat ezután sem fogja érdekelni, akiket eddig sem, hiába való volt az ofő kérése, és több szülő felháborodása.

Már arra is gondoltam, hogy név nélkül teszem ki a kérdést legközelebb, mert "Jucikának meg Cucikának" 20-an azonnal, 5 percen belül felrakják. Ami nem is baj, de a másik gyerek nem gyerek?

2022. szept. 15. 10:54
 7/30 anonim ***** válasza:
22%

Én csak azt nem értem, ha a te "Cucikádnak" ennyire fos, ennyire rossz az osztály, a közösség, a tanári kar, ugyan miért nem váltassz iskolát? 🤔

Hogy lehet, hogy a gyermekednek nincs egyetlen 1 osztálytársa aki jó barátja, aki oda adná a házit?

2022. szept. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
mennyi idős a gyereked?
2022. szept. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Mint írtam, a gyerekeket egymásnak ugrasztotta az előző ofő.

Sokan vannak ezért magányos farkasok inkább, mert a gyerekek képmutatóak lettek, és érdekből bratyiznak, rájöttek, hogy milyen frankó szivatni a másikat.

Talán hallottál már ilyenről...


Hatodikos a gyerekem, de ez lényegtelen szerintem.

2022. szept. 15. 11:10
 10/30 anonim ***** válasza:
12%

Ohh hát persze..


Ne haragudj. 6.osztály..

Nem első osztály.

A gyerekek már igencsak ismerik egymást. Nem kell ide ofő..amit amúgy a legkevésbé sem hiszek el, hogy őugrasztott volna össze egy osztályt. Azt elhiszem, hogy nyíltan kívételez valakivel, érezteti egyes gyerekkel, hogy nem kedveli, de azt nem, hogy direktbe össze ugraszt egy osztályt.

Úgy gondolom jócskán van alapja, hogy a gyereked és még 1-2 gyereket kiközösítettek. Ok nélkül nem történik ilyen..

Ezen kellene elgondolkodni..

2022. szept. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!