Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A szorgalmi feladatokat meg...

A szorgalmi feladatokat meg szoktátok csináltatni a gyerekkel vagy rábízzátok a döntést?

Figyelt kérdés
2022. szept. 22. 12:27
A kérdező szavazást indított:
Rábízom
Csinálja csak meg
45 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%

Attól függ mennyire fáradt, mennyire szűkös az időkeret.


Elsősorban arra törekszünk. Hogy az is meglegyen.

2022. szept. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%
Tantárgy és idő függő.
2022. szept. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
71%
Azt jelöltem, hogy csinálja meg, de... Igazából attól függ. Általában magától megcsinálja, de néha szólni kell neki. Viszont olyan is volt, amikor én mondtam, hogy ne csinálja meg, nekem este ne adjon plusz munkát. Akkor pont a környezet könyv alapján kellett pizzát sütni ( megadott recepttel), rendszeresen fotózni, majd mintadarabot vinni :D Na, ennek nem álltunk neki. Pedig ötös járt volna érte, de közben beteg is lett, de ... Ehhez nem autóztam be a városba vásárolni
2022. szept. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
15%
Nem gyakoroltatok vele olyasmit, amit úgyis tud.
2022. szept. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
50%
Meg. Kitűnő tanuló, én azt tanítom neki, hogy ne a megúszásra menjen, az Ő esetében a plusz is alap. Mint később majd egy munkavégzés során, ha ki akar tűnni, előrébb akar jutni, akkor teljesítsen.
2022. szept. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%
Kapacitálom rá, hogy írja meg, de ha nem akarja, nem fogom rá kényszeríteni.
2022. szept. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
96%
Rábízom. Alsóban még mindig megcsinálta, de felsőre kicsit ellustult. Ennek ellenére a kitűnő megvan, pedig nagyon ritkán csinál szorgalmit.
2022. szept. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
38%
Nálunk a házit is egyedül írja, nem javítjuk. Ha hibás, hibás, nem értékelik, arra kíváncsiak, önállóan tudja-e alkalmazni, amit tanultak.
2022. szept. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
18%

#8 Házit javítani? 😳 Minek? Szerintem ez alap, hogy nem csinálod. Én egyszer hallottam ilyet, hogy valaki javítgatja a gyerek háziját, hát ledöbbentem.

És mielőtt megkapnám, hogy nem foglalkozok a gyerekkel: igenis foglalkozok, de szerintem felesleges ellenőrizgetni, másnap úgyis átnézik a suliban.

2022. szept. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
92%

Mivel pontokat kap érte, amiket különböző jutalmakra válthat be, így annyira csinálni akarja, hogy inkább vissza kell fogni.

Legszívesebben azzal kezdené, a kötelező házi meg vagy meglenne vagy nem.

Hát nem! Ragaszkodom hozzá, hogy először a kötelező legyen meg. Utána, ha akar, lehet szorgalmizni, de sokszor inkább arra próbálom rávenni, hogy menjen szabad levegőre.


Ált.isk. 3. oszt.


(Egyébként szerintem jó lenne, ha minden válaszoló odaírná, hányadikas gyerekről van szó.)

2022. szept. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!